'המודיע' נגד ראש הממשלה: "כפוי טובה"

במאמר חריף ב'המודיע' מבהיר העיתון כי במידה והקנסות יועלו על מוסדות התורה הח"כים החרדיים ישברו את הלויאליות הקואליציונית

מיכל לוי , ט"ו בחשון תשפ"א

'המודיע' נגד ראש הממשלה: "כפוי טובה"-ערוץ 7
המודיע
פלאש 90

הקנסות על מוסדות חינוך המפרים את הנחיות משרד הבריאות יעלו ל-20 אלף שקל? במאמר חריף בביטאון 'אגודת ישראל' מבהיר 'המודיע' כי במידה והקנסות יועלו על מוסדות התורה, הח"כים החרדיים ישברו את הלויאליות הקואליציונית המאפיינת אותם.

"אם ראש הממשלה יעמוד על דעתו להגדיל את קנסות הקורונה שכמובן וכידוע לכל הם יוטלו רק על המגזר החרדי, עליו לדעת שכמניין 'טו"ב' חברי הכנסת של המגזר החרדי לא יתמכו בו גם בנושאים אחרים, הרבה יותר מהותיים לגבי חייו הפוליטיים", לשון העיתון.

כותב המאמר מגולל את יכולתיהם של מתנגדי נתניהו לאתגר אותו ומבהיר כי ראש הממשלה מצליח לבלום את המבוכות אך ורק בזכות שותפיו הקואליציוניים החרדיים. "אם אין לו רוב בבית הנבחרים הישראל לא יעזרו גאוניות פוליטית. זו דרכה של הדמוקרטיה".

בדבריו הבהיר כי המפלגות החרדיות אינן חוששות 'לשבור כלים' מול ראש הממשלה. "אחת ההשערות (להתנהגות נתניהו מ. ל.) היא שהוא בטוח שהח"כים החרדיים לא יוותרו על ישיבתם בקואליציה עם הליכוד שלו, גם כאשר מסכת העינויים - הרוחניים והכלכליים - שהטיל על הציבור החרדי עברו את גבול הסיבולת. וכאן הטעות שלו".

"ברגע שהוא מעלה את קנסות הקורונה שהם גבוהים כבר עכשיו, אזי כל הציבור החרדי על כל מוסדות החינוך התורני והישיבתי שלו, יעמוד כארזי שלהבת על זכותו לחיות את חייו החרדיים, מבלי שיכפו עליו למלאות את אוצר הכספים של המדינה באמצעות תשלום של קנסות".

"הציבור החרדי - ואפילו בתמיכת ציבור דתי ומסורתי שיביע הזדהות- לא יסלח לראש הממשלה נתניהו. חברי הכנסת, שליחיו הנאמנים של הציבור החרדי, יבטאו את כאב לב שולחיהם, ויתנגדו התנגדות נמרצת לראש הממשלה כופה קנסות וכפוי טובה".