הסטארט-אפ הישראלי אשר פיתח טכנולוגיה חדשה לצריכת קנאביס

שלושה יזמים ישראלים פיתחו "מקלוני קנאביס" עם החומר הפעיל של הצמח לסיוע במגוון אפשרויות - שיכוך כאבים, אנרגיה, ריכוז ושיפור שינה

ערוץ 7 , ט"ו בחשון תשפ"א

הסטארט-אפ הישראלי אשר פיתח טכנולוגיה חדשה לצריכת קנאביס -ערוץ 7
StickIt
צילום: יח"צ

שוק הקנאביס הוא אחד מהשווקים הצומחים והמעניינים ביותר בעולם בשנים האחרונות. מכמעט אפס חברות בתחום לפני פחות מעשור, למספר רב של חברות שעברו את המיליארד דולר.

רוב המוצרים בשוק זה מיושנים, יקרים לצרכן ומספקים חווית שימוש לא טובה, עד שקמה StickIt ומצאה פתרון חסכוני, יעיל ומרוכז. למעשה מדובר ב"מקלוני קנאביס" (Cannabis Sticks ) אשר מזכיר קיסם שיניים, מה שמאפשר להכניס אותו בקלות לכל סיגריה. המקלון מורכב מתמצית מקור של רכיבי קנאביס - ולא מנגזרות שמנים - והוא נשרף באותה המהירות כמו הסיגריה וחוסך את הצורך המסורבל של הגלגול.

הטכנולוגיה של StickIt, שנמצאת בהליך רישום להגנת פטנט בינלאומית, מאפשרת שמירה על מחיר אטרקטיבי לצרכן, חווית משתמש עקבית בכל פעם ואפשרות לשנות פונקציונליות (שיכוך כאבים, אנרגיה, פוקוס, שיפור שינה ועוד), טעמים (וויסקי, שוקולד, מסטיק ועוד), ומינון מדויק של החומרים האקטיביים (10, 20 ו-30 מיליגרם).

במדינות שונות יש הוראות חוק שונות, המתייחסות לריכוזי חומרים פעילים (קנבינואידים). היתרון של מוצר שכזה, הוא עקביות המינונים, הוא מאפשר התאמה של ריכוז החומרים לרגולציה המקומית, ואף ניתן להוסיף אלמנטים כמו ריחות וטעמים, לפי שיקולים מסחריים, תרבותיים ושיווקיים במדינת היעד.

מי שעומד מאחורי המיזם הם ד"ר אשר הולצר - נשיא- יזם סדרתי. מייסד חברות רבות כגון: InspireMD (סימול: NSPRD), TheraCoat- UroGen. (NASDAQ: URGN), BioSig Technologies, Inc. (נסחרת בבורסה: NASDAQ), אדר ואחרים.

יהב בלייכר - מנהל פיתוח מוצרים - ניסיון של 15 שנים בחקלאות, ובביוכימיה של צמחים, כימיה אורגנית ורגולציה, ופיתוח מו"פ, חדשני ובלעדי של פורמולציות צמחיות חדשות, ובכלל מוצרים מבוססי קנאביס.

איתי הכט- מנכל פיתוח עסקי - יזם בעל ניסיון במגזר הפרטי והציבורי, יזם את ההנפקה הראשונה של חברת הקנאביס הרפואית בבורסה לניירות ערך בתל אביב. איתי הוא יזם מנוסה, שימש כמנכ"ל חברת היי-פארמה הקנאביס הרפואי היי-פארמה בע"מ (Therapin), ושבע שנים בתפקיד סמנכ"ל תפעול בתאגיד מים עירוני.