דביר נגר בסינגל בכורה "לרוץ קדימה"

דביר נגר בן ה-18 מפרסם סינגל בכורה "לרוץ קדימה" ומספר על עצמו, "יש לי חלום להמשיך וליצור, רוצה לגעת באנשים, לרגש אותם".

דביר נגר , ט"ו בחשון תשפ"א

שמי דביר (ישראל) נגר, גדלתי בבית רימון שבגליל התחתון ושם אני גר עד היום עם הוריי ואחיותיי.

למדתי בביה''ס היסודי - ''יד ששון" בלביא, בכיתה ט' המשכתי לישיבה התיכונית "תמר" שבנטור, וכעת לומד בישיבה הגבוהה "בני דוד" שבעלי, לפני השירות הצבאי.

תמיד אהבתי מוזיקה. ב"ה התברכתי באוזן חדה לזה. גם היום כששואלים אותי במה אני הכי טוב? אני אומר - ב"לשמוע".

כמעט בכל זמן ביום שאני יכול לשמוע מוזיקה תוך כדי מעשיי, אני שומע. תחושות ווייבים מסתכמים אצלי הרבה פעמים בתוך שירים מהסיבה הזו.

כשהייתי בן 12 התחלתי ללמוד לנגן לנגן על גיטרה. תמיד נהנתי מאוד מהגיטרה אבל בשלב מסוים הרגשתי רצון לגיוון, לא רק לנגן שירים של אחרים ב" Tub4u".

בגיל 14 כתבתי והלחנתי שיר ראשון ומאוד התפדחתי מהעניין. כשאזרתי אומץ והשמעתי לחברים והופתעתי מקבלת התגובות החמות והמחמיאות, הבנתי שאין לי מה להתפדח. וגם אם יש מימד של בושה הוא לא יכול לבוא על חשבון היצירה והסיפוק שבא איתה.

בגיל 16, לפני כשנתיים כתבתי את הסינגל '' לרוץ קדימה'' שהוצאתי השבוע. ישבתי עם חבר בישיבה. ופתאום אמרתי לו - "אחי בא לי לכתוב" , אתה מוזמן להישאר. אמנם לרוב לוקח לי זמן ומחשבה לכתוב, לעיתים נותן לדברים שכתבתי לשבת קצת אצלי לפני שאני ממשיך ו"מטפל בהם". אבל הפעם, הייתה לי מנגינה בראש, וברגע שישבתי, הכל יצא.

יכול להיות שהמוזה הזו באה מכח-רוח התקופה. אני לא נוהג לכתוב תמיד על פי הרגש שלי, הרבה פעמים אני כותב מהמחשבה, או אולי על רגש שאני קולט ממי שסביבי (חברים, משפחה) אבל זו הייתה תקופה קשה עבורי, ומבלבלת מאוד.

אז ישבתי שם, התגלגלתי במחשבות, וציירתי את המקום שאני רוצה להיות בו, ניסיתי לתאר את ההשקעה והאנרגיות הדרושות במטרה להגיע למקום הזה...

בשיר המשלתי את המקום הבטוח, השליו שאחריו אני רודף ואליו אני כמהה - לארץ - "היפה בארצות", תוך כדי הצגת המכשולים שהדמות עוברת בשיר. הקשיים, התקווה שכמעט ונשברת, חלומות שמתנפצים ורצונות שלא מצאו את מימושם.

בשנה החולפת לעיתים מצאתי את עצמי חסר כוחות, בתוך משבר, ועצם השיר והמודעות כבר עשו את המצב הרבה יותר טוב.

בימים האחרונים, לאחר שהסינגל עלה לאוויר, אני לא מפסיק לקבל פידבקים מצוינים וזה מחמם את הלב ונותן מוטיבציה לשאוף ולהמשיך לרוץ קדימה. יש לי חלום להמשיך וליצור, רוצה לגעת באנשים, לרגש אותם.

ובעיניי, בסופו של יום, יש כל כך הרבה סוגים וגוונים, ז'אנרים וטכניקות כתיבה. מעל למשחקי המילים, למטפורות ולקצב שברקע. מוזיקה שנוגעת בי ומרגשת אותי. היא זו שמסתמנת אצלי מעל השאר.