אורי מקלב
אורי מקלב צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר ועדת חוקה, ח"כ יעקב אשר, תוקף את החלטת קבינט הקורונה בצהריים (שני) להעלות את קנסות הקורונה.

"משרד הבריאות מנותק לצערי מהפרקטיקה ומהחיים, מדובר בהחלטה אומללה שלא תורמת דבר למאבק בתחלואה. השר דרעי היטיב להסביר את הדברים בקבינט וחבל שעמדתו לא התקבלה. אנחנו נתנגד להצעה", הצהיר אשר.

סגן השר אורי מקלב (יהדות התורה) אמר, "בזמן שענפים במשק קורסים וחנויות שלמות נסגרות הקבינט מקבל החלטה גרועה על העלאת הקנסות, זה ניתוק וניכור מהשטח ומהציבור בישראל".

לדבריו, "אי אפשר לקבל החלטות כאלה כאשר ישנו חוסר אימון בציבור, הקבינט צריך לרדת ולשמוע את בעלי העסקים. - הם מקבלים החלטות והעם לא איתם".

"הקנסות הללו הם מכה קשה לעסקים, כל ענישה חייבת להיות מידית, זה מה שעושה את ההבדל בין מדינה הקשובה לאזרחיה למדינה אשר לא קשובה לאזרחיה. - אין לי ספק כי ההשלכות של התקנות על הציבור, חוסר האמון וההחלטות הבלתי הגיוניות יביאו את הכנסת כולה לדחות את ההחלטות האלה באופן גורף", הוסיף מקלב.

כאמור, קבינט הקורונה אישר בצהריים את מתווה הקנסות החדש, במטרה להרתיע בעלי עסקים, מוסדות חינוך ועורכי שמחות מלעבור על התקנות.

הקנס על הפרת איסור הפעלה של מקום הפתוח לציבור או בית עסק יעלה מסכום של 5,000 ש"ח כפי שקבוע היום, ל-10,000 ש"ח.

הקנס על קיום אירוע, מסיבה, כנס, טקס, פסטיבל, מופע בידור או מופע אומנות בניגוד לתקנות יעלה מסכום של 5,000 ש"ח כפי שקבוע היום ל-20,000 ש"ח.

הקנס על הפרת האיסור על פתיחת מוסד חינוך יעלה מסכום של 5,000 ש"ח כפי שקבוע היום ל-20,000 ש"ח.