השופט בדימוס רובינשטיין לערוץ 7: לחפש תמהיל שאפשר לחיות איתו

המשנה לנשיא בית המשפט העליון בדימוס, אליקים רובינשטיין השתתף היום (שני) בשדולה ליהדות-ישראלית בראשותן של חברות הכנסת תהלה פרידמן ומיכל קוטלר וונש שהתכנסה היום לראשונה בכנסת.

בראיון לערוץ 7 אומר רובינשטיין, "הרעיון להקים שדולה ליהדות ישראלית ודיונים מעמיקים זה דבר מבורך. בתקופה כזאת שכולם עסוקים בקורונה ופוליטיקה נושא יסוד כאלה לא נדונים ובעיניי יש לזה הביטים פנימיים עמוקים וחיצונים. איך יהודים חיים עם עצמם, עם ערביי ישראל, עם יהודי התפוצות וכל הדברים האלה ראוי לדון בהם".

''אין כאן עניין של הפרדה אלא לחפש תמהיל שאפשר לחיות איתו. להיות יהודי, לאומי, ציוני וגם ליברלי ולכבד את הזולת ולתת כבוד ללא יהודים במדינה. אסור לנו לשכוח מאיפה בנו ומה השורשים שלנו. הנאצים לא הבחינו אם אנחנו אורתודוקסים או רפורמי או ליברלי''.

"הקורונה לקחה אותנו לשני הכיוונים. יש יותר סולידריות וחש את הזולת ואת הערירי ויש הרבה חסד ואני עצמי מעורב ב'שלם' שירות לאומי למבוגר שגמלאים עוזרים לאחרים אבל מצד שני הקורונה גם הולידה הרבה אנטי לחרדים ולהפגנות. אני לא חושב שהקורונה עשתה דבר אחד אבל היא כן גרמה להרבה אנשים לחשוב, זה גם משהו".

ח"כ קוטלר-וונש עם רובינשטיין
ח"כ קוטלר-וונש עם רובינשטיין צילום: חזקי ברוך