ח"כ ישראל אייכלר: "אין לנו לאן לברוח, נצטרך להיאבק"

ח"כ ישראל אייכלר הגיב בישיבת סיעת יהדות התורה על החלטת הקבינט להעלות את הקנסות על פתיחת המוסדות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו בחשון תשפ"א

ח"כ ישראל אייכלר: "אין לנו לאן לברוח, נצטרך להיאבק"-ערוץ 7
חבר הכנסת ישראל אייכלר
צילום: הלל מאיר/TPS

בישיבת סיעת יהדות התורה תקף ח"כ ישראל אייכלר את החלטת הקבינט להעלות את הקנסות למוסדות הלימוד.

הוא סיפר כי בשנת תשמ"ח, על רקע החלטת ועדה ממשלתית לגייס בני ישיבות, נאם רבי אליעזר מנחם מן שך זצ"ל והכריז כי במידה ותיגזר גזירת גיוס על בני הישיבות ירדו בני הישיבות מהארץ.

"נלך לגלות כדי שלא ישתכח התורה. שיידעו שזה לא משחק ילדים, אתם יכולים לעשות מה שאתם רוצים אבל אלינו זה לא נוגע. בלי תורה אין עם. אף בן ישיבה לא יישאר כאן, הם לא יודעים מה שכתוב והם משחקים עם התורה, הם המחריבים של ארץ ישראל, לא הבונים של ארץ ישראל", אמר אז הרב שך.

אייכלר ציין כי "הרב שך הדגיש כי 'אנו לא הולכים להילחם ולריב, לא הולכים להריגות, לא הולכים לזרוק אבנים, לא הולכים למכות, אבל תנו לנו לחיות, עם התורה שקיבלנו. דבריו של הרב שך על חוק הגיוס, רלוונטיים גם לימינו. כאשר המדינה רוצה לסגור ישיבות ותלמודי תורה בחסות הקורונה, ולבטל את קול התורה מתינוקות של בית רבן ומבני התורה. מול חוק הגיוס אמר הרב שך שנצטרך לרדת מהארץ, אבל בקורונה אין לנו לאן ללכת. עלינו להישאר כאן, לעמוד על נפשנו, ולסרב לסגירת מוסדות התורה".

"עלינו להתייצב כחומה בצורה, כולנו, כל הסיעה, כל הח"כים החרדיים, נבהיר לקואליציה שלא נסכים להעלאת הקנסות לתלמודי תורה, ולא נעמוד בשקט מול ביזוי גדולי התורה על ידי פקידי השלטון החילוני. כל גדולי הדור מורים בכל תוקף להמשיך את לימוד התורה תוך שמירה על הבריאות וההיגיינה. אפילו בזמן מלחמת העולם השנייה שהייתה סכנה גדולה, עברו מעיר לעיר וממקום למקום כדי להמשיך ככל האפשר את קול התורה בעם ישראל". סיכם ח"כ אייכלר.