מתקפת טרור בווינה: "אנחנו עדיין סגורים בבתים"

שליח בני עקיבא בווינה המתגורר ליד בית הכנסת סמוך לאזור הירי: "האירוע רחוק מלהסתיים. יש חשש שמחבל לפחות אחד ברח או מסתתר".

103FM , ט"ז בחשון תשפ"א

מתקפת טרור בווינה: "אנחנו עדיין סגורים בבתים"-ערוץ 7
טרור בווינה
REUTERS/Lisi Niesner

וינה תחת מתקפת טרור: מחבלים מוסלמים פתחו אמש (ב') באש ליד בית הכנסת הגדול שנמצא במרכז וינה, בירת אוסטריה. שלושה בני אדם נהרגו בתקרית ו-15 נפצעו נכון לשעה זו.

בועז דגורקר, שליח בני עקיבא וההסתדרות הציונית העולמית, המתגורר ליד בית הכנסת סמוך למקום בו התרחש הירי, סיפר על ההתרחשויות.

דגורקר סיפר כי "האירוע רחוק מלהסתיים, אנחנו עדיין סגורים בבתים". הוא ציין כי "מהמוקד הראשוני אנחנו נמצאים מרחק של 2 דקות הליכה, כמה רחובות מאיתנו. אנחנו ממש במרכז הנקודות של האירוע. מדובר בשורה של מוקדים, כרגע יודעים על 5. תפסו כמה מהמחבלים אבל עדיין יש חשש שמחבל לפחות אחד ברח או מסתתר באזור הזה של מרכז העיר של וינה".

כמו כן, הוא הוסיף ואמר: "בית הכנסת והמסעדה היהודית שבד"כ פתוחה בשעות האלה היו סגורים בעצם כל בניין הקהילה היהודית, בניין גדול שמחולק היה סגור וכבוי. מתחתיו נמצאים ברים ומסעדות שבשעות האלה בייחוד עם מזג אויר טוב הרבה אנשים יוצאים אליהם. שר הפנים של אוסטריה הודיע שזו כנראה מתקפת טרור, אבל אין עוד לקיחת אחריות של אף ארגון".

דגורקר אמר כי "תמיד יש חשש ובעיקר כשהיה מקרה בצרפת ולפני כמה חודשים מקרה פה באוסטריה של התקפה אנטישמית אבל לא משהו קונקרטי. וינה ואוסטריה בעצמה נמצאת הרבה שנים במקום די ניטרלי כלומר התקפת טרור גדולה לא קרתה פה בכמה שנים האחרונות ברוך השם, האוסטרים מאוד מבולבלים, זה לא משהו שרגילים אליו".