יצהר
יצהר צילום: פלאש 90

עשרות משפחות פנו הבוקר (שלישי) לממלא מקום המפכ"ל ניצב מוטי כהן, בדרישה להפסקת ההתנכלות ואכיפת היתר לתושבי יצהר.

"בשבועות האחרונים אנו כתושבים, חווים התנכלות יום יומית ואכיפת יתר מצד כוחות משטרה הפועלים בישוב", כתבו המשפחות.

לדבריהם, "לא מדובר על אכיפה שגרתית כגון פיקוח על מבודדי קורונה וחוקי תנועה, אלא על ירידה לחייהם של הולכי רגל ברחוב או תושבים בחצרותיהם הפרטיות".

בין מקרי ההתנכלות שפורטו במכתב, תוארו מקרים רבים של פלישת שוטרים לחצרות ומקומות עבודה פרטיים, תוך התעלמות מוחלטת מצנעת הפרט. כאשר בעלי הבית העירו לשוטרים שהם פולשים לשטח פרטי, דרשו מהם השוטרים אסמכתא המעידה כי השטח שייך להם.

מקרה נוסף שנכתב במכתב, הוא מתן דו''ח לאישה בהריון אשר המסכה שלה שלא כיסתה את האף , תוך מרדף ואיומים מצד השוטרים על כל הנוכחים במקום ואף כלפי מי שבאו לתעד את האירוע.

עוד נכתב, כי "מחסומים משטרתיים מוצבים ביצהר מדי יום, בהם תושבים מעוכבים למשך דקות ארוכות ונדרש מהם להציג תעודה מזהה ללא כל עילה ספציפית".

התושבים אף קבלו בפני מ"מ המפכ"ל על השימוש בחיילים למטרות אכיפה. "ניידות משטרה מבצעות אכיפה ביצהר כשהם מלוות בחיילים ולעיתים אף אורבים לוחמי מג"ב לתושבים כשהם מסתתרים בג'יפים צבאיים".

"לצערנו פעולות השיטור המוגברות, ובפרט כאשר מדובר בהתעלמות מחיי התושבים ושימוש בכלים צבאיים לפעולות שיטור – מערערות את אמון התושבים במשטרה. "מדוע המשטרה מתנכלת לתושבים בישוב? האם הדבר גורם לעליה באמון הציבור במשטרה, או להיפך? אנו פונים אליך בקריאה: פעל להחזרת אמון התושבים במשטרה. עצור את ההתנכלות וההטרדות לתושבי יצהר ודאג להחזיר את המשטרה לפעילותה החשובה", חתמו המשפחות את מכתבן.

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל פועלת עם כוחות הביטחון ברחבי יו"ש ובכלל זה גם באזור יצהר, במשימות אכיפת חוק, שמירת הסדר, מתן שרות לאזרחים ופעילות להגברת תחושת הביטחון.
הנוכחות המשטרתית בתוך היישוב ובסמוך אליו הוגברה משמעותית בתקופה האחרונה, זאת בעקבות ריבוי מקרים בהם נצפו מספר רב של כלי רכב ללא רשיונות (רכבי "משטובה") שנעים על הכביש באזור היישוב ונהגים ללא רשיונות המסכנים את בטחונם ושלומם של התושבים".

"לנוכח תופעה פסולה ומסוכנת זו החלה המשטרה יחד עם כוחות הביטחון בפעילות אכיפה מוגברת באזור שמתמקדת באכיפה נגד אותם נהגים ורכבים שנעים על הכביש, זאת לצד אכיפת תקנות הקורונה שממשיכה כל העת", כך ממשטרת ישראל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו