רונן צור נגד יאיר נתניהו

רונן צור, יועצו האסטרטגי של בני גנץ לשעבר, האשים את בנו של רה"מ באובדן של 10 מנדטים לליכוד: "יאיר משניא את האזרחים אלה על אלה"

103FM , ט"ז בחשון תשפ"א

רונן צור, יועצו לשעבר של בני גנץ, שוחח היום (שלישי) עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103FM והתייחס למשבר הפוליטי ולשאלה מה על גנץ לעשות והאם זה הזמן הטוב לצאת לבחירות עבורו?

תחילה התייחס צור לסקר 103FM שהעניק 22 מנדטים לימינה בראשות בנט. "המנדטים שבנט נהנה מהם, יש שם להערכתי 8 מנדטים של ליכודניקים שלא מעוניינים בנתניהו ו-8 מנדטים של אנשי כחול שממתינים לראות לאן תתפתח המערכת הפוליטית. מה שמשותף זה שהם לא מעוניינים בנתניהו אז הם גלשו לבנט. חונים אצלו וממתינים לראות מה הוא יעשה עם הדרך הפוליטית. אבל במידה והוא לא יעשה שינויים משמעותיים בקריצה למרכז הוא יאבד אותם. אני לא מאמין במנהיגות של הרכנת ראש ושל התבטלות מול נתניהו ואני חושש שזה הביא לדימום מנדטים לכחול לבן ועלול להביא לדימום נוסף שיביא אותה לאחוז החסימה, והיא צריכה מהר מאוד להתעשת ולהפגין עמדה מנהיגותית כוחנית מול נתניהו".

לפני מספר ימים התבטא בחריפות בנו של רה"מ יאיר נתניהו כנגד פאנל של אנשי תקשורת, ביניהם רונן צור כאשר צייץ: 'לערוץ אלג׳זירה 12 יש כישרון ללקט באופן מדויק לשידוריו, את האנשים הכי רפי שכל, הכי בורים, והכי רשעים שיש לחברה הישראלית להציע'. צור הגיב לדברים, ואמר: "אני פחות מתרשם מהיכולות האקדמיות, רפואיות של יאיר נתניהו. אני חושב שברפיון שכל הוא האחרון שיש לו מה לומר, ואני מניח שהוא לא שומע אותנו כי הוא עוד לא קם, אבל כשיקום בשעת הצהריים לכלום שהוא עושה יהיה לו זמן להמשיך לצייץ את הקשקושים".

לטעמו, מאז שהבן יאיר, "לקח תפקיד מרכזי בניהול הקמפיינים ב-2012 ומה שקורה כעת כשהבן מוביל את האג'נדה של שנאה במדינת ישראל, ניתן להבחין בצלילה של נתניהו באמון הציבור וזה התוצאה של האג'נדה רפת השכל הזאת". צור העריך כי מדובר ב"לפחות 10 מנדטים". הוא הדגיש: "הציבור לא בא ואומר אני לא תומך בנתניהו בגלל יאיר אלא בגלל שמנהיג לאומי שבמקום לאחד את העם באסון כלכלי ובריאותי יוצר שסעים וזורע שנאה אז התוצאה היא תוצאה של אותו קמפיין של יאיר שחושב שמה שצריך לעשות בזמן מלחמה זה להשניא את הציבור אחד על השני".

"אני לא מסכים למדיניות של הרכנת ראש מול נתניהו"

על דבריו של גנץ אתמול (שני) כי הוא אינו מאמין שנתניהו יכבד את הסכם הרוטציה וכי אכן הוא יכהן כראש הממשלה הבא, אמר צור: "העמדה שלי הייתה להיכנס לממשלת אחדות שהמטרה שלה לרפא את הקורונה, לאחד שורות בהתמודדות עם הקורונה ולהתמודד עם המצב הכלכלי הבעיתי. מאותו רגע שנכנסים לממשלה המטרה היא להתנהל בצורה שמותאמת לפוליטיקה הישראלית והיא כוחנית מאוד. 2 מפלגות שלטון צריכות להפגין את אותה מידה של תחכום וכוחניות כדי להגן על הערכים שלהן. האפשרויות מגוונות מאוד והיא יכולה לאיים על נתניהו בהצבת חוקי השחיתות ובוועדת חקירה". הוא התריע: "בסוף מפלגות הן פלטפורמות של תמיכה, אם פלטפורמה לא מגשימה את הערכים ולא יוצרת תחושת גאווה היא נעלמת".

לדעתו, "הנהגת כחול לבן צריכה לקבל החלטה אולי קשה אבל מתחייבת - להגיד לנתניהו נכנסנו לממשלת האחדות בגלל המגפה והמצב הכלכלי, אם אתה משתמש בהחלטה שלנו לצרכים הפוליטיים שלך אנחנו מרחיקים אותך מהפוליטיקה הישראלית כי אתה גורם נזק אסטרטגי למדינת ישראל. סיפור התקציב הוא טריגר מתחייב בו כחול לבן צריכה לבוא בשבוע הבא יחד עם שותפיה בעבר ושותפים חדשים ולדרוש מבנט להצטרף ולהגיד – נתניהו על דעת כולם משתמש בקורונה לצרכיו האישים, האיש הזה חייב לעמוד מול חוקי השחיתות בשבוע הבא".

"אני לא חושב שטעיתי בגנץ אני חושב שההחלטות שהוא קיבל לאורך הדרך בהרבה מקרים היו החלטות מנהיגותיות קשות. גם ההחלטה להיכנס לממשלת האחדות הייתה החלטה מנהיגותית קשה ויותר קשה מההחלטות שקדמו לה, כי היא דרשה לעמוד מול המחנה ולהגיד לו 'כרגע אין ברירה'. אבל אני לא מסכים למדיניות של הרכנת ראש מול נתניהו, ואנחנו רואים גם מימין וגם משמאל איבוד אמון במנהיגות הוותיקה", הוסיף צור.