אילוסטרציה
אילוסטרציה Eitan Elhadez / TPS

לאחר שאנשים רבים ברחבי העולם החלו להטיל ספק בסכנות של נגיף הקורונה וטוענים כי מדובר "בסך הכל במחלה הדומה לשפעת", החליט מנהל בית חולים באיטליה להזמין את כל מי שאינו מאמין בסכנות הקורונה "לסיור ללא לבוש מגן במחלקת הטיפול הנמרץ בבית החולים".

מאוחר יותר הבהיר מנהל בית החולים כי התבדח ולא התכוון לסכן את חייהם של "מכחישי הקורונה" אלא רק להבהיר להם עד כמה מסוכן הנגיף.

בפוסט שפירסם בחשבון הפייסבוק שלו כתב מישל גריו, מנהל בית חולים בעיר ריבולי הסמוכה לטורינו, כי "אתה לא מאמין בזה? ובכן, TourinGrio מארגן סיור מודרך בטיפול נמרץ במחלקות הקורונה החל ממחר. זה יהיה תענוג להיות המדריך האישי שלך ולהוביל אותך למסע נעים מאוד למה שהוא סיבוב בגיהנום של דנטה עבורנו, אבל 'הגזמה' עבורך", כתב גריו.

מנהל בית החולים גם הוסיף כי הוא וצוותו בדרך כלל לובשים חליפת הגנה, מסיכות פנים וכיסוי נעליים, אך התבדח כי "אותו לבוש מגן לא יהיה זמין עבור אלו המטילים ספק בקורונה ויגיעו לסיור בבית החולים".

הפוסט הפרובוקטיבי של מנהל בית החולים האיטלקי מבטא את התסכול העצום בקרב עובדי מערכת הבריאות באיטליה, בה נרשמו ביום ראשון 29,907 מקרים חדשים של הידבקות בקורונה ועוד 208 מקרי מוות. על פי ההערכות מספר המקרים החדשים באיטליה יוכפל בכל שמונה ימים, סימן לכך שהנגיף מתפשט במהירות במדינה.

הרופאים באיטליה טוענים כי המגיפה יצאה משליטה באזורים שנפגעו בצורה הקשה ביותר, הכוללים את הערים נאפולי, מילאנו ולומברדיה.