ועדת שרים לחקיקה: קנסות הקורונה יועלו רק ל-10,000 ש"ח

ועדת השרים לחקיקה אישרה את העלאת קנסות הקורונה בשיעור מתון יותר מזה שאושר בממשלה ובקבינט הקורונה. השרים אביטן ואלקין התנגדו

ערוץ 7 , ט"ז בחשון תשפ"א

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: דוברות המשטרה

ועדת השרים לחקיקה אישרה את הפשרה שהציע יו"ר הוועדה, השר אבי ניסנקורן, לפיו קנסות הקורונה יועלו באופן אחיד מ-5,000 ש"ח ל-10,000 ש"ח.

בהצבעה שנערכה הערב (שלישי) התנגדו השרים זאב אלקין (ליכוד) והרב יעקב אביטן (ש"ס) להצעה והיא אושרה ברוב קולות.

במהלך הדיון בועדת השרים התנגד השר אביטן לכל העלאה בקנסות, ותקף במיוחד את העלאת הקנסות על מוסדות חינוך הפועלים בניגוד לתקנות.

"להטיל קנסות גדולים על מוסד חינוכי שהוא לא עסק כלכלי זה גרוע. מאיפה המוסד יביא את הכסף? זה יושת על ההורים, מאיפה יש להם כסף?", תהה השר אביטן.

בישיבת הממשלה ביום ראשון השבוע ובישיבת קבינט הקורונה אתמול נקבע כי הקנס על הפרת איסור הפעלה של מקום הפתוח לציבור או בית עסק יעלה מסכום של 5,000 ש"ח כפי שקבוע היום, ל-10,000 ש"ח, וכי הקנס על קיום אירוע, מסיבה, כנס, טקס, פסטיבל, מופע בידור או מופע אומנות בניגוד לתקנות יעלה מסכום של 5,000 ש"ח כפי שקבוע היום ל-20,000 ש"ח, אולם לבסוף נקבע היום כי הקנס יועלה בשיעור אחיד ל-10,000 ש"ח

סגן שר התחבורה אורי מקלב תקף את ההחלטה, "הציבור נמצא כעת במצב קשה, עסקים קורסים וכבר היום סכומי הקנסות גבוהים לפי כל קנה מידה, לקבל החלטה כזו היום בדיוק כאשר הציבור מתאמץ לצאת מהמשבר והתחלואה יורדת אינה במקום ואנחנו נתנגד לה, לצערנו השפה בין הממשלה לאזרח נעשית באמצעות הקנסות ולא בהסברה".

"בעלי החנויות והסוחרים מביאים מתווה והממשלה לא מקשיבה להם, מוסדות החינוך מביאים מתווה והממשלה לא מקשיבה להם. הציבור מאס במיוחד כאשר רבים מהקנסות הניתנים על ידי השוטרים הינם בשטח ה'אפור' של החוק. על הממשלה להתחיל ולטפל בדברים החשובים שאין עליהם מחלוקת בטרם תשית קנסות דרקונים כאלה על הציבור", הוסיף.