תמיכה רבנית בישיבת "פרי הארץ"

רבנים בכירים בציונות הדתית, ובראשם הרב חיים דרוקמן, תומכים בישיבה שמהווה בית גם לנוער הגבעות ולא מעט בנים של בעלי תשובה

ערוץ 7 , ט"ז בחשון תשפ"א | עודכן: 12:33

תמיכה רבנית בישיבת "פרי הארץ"-ערוץ 7
הרב דרוקמן
צילום: קובי ריכטר/TPS

מכתב רבנים חריג המתפרסם היום (שלישי), עליו חתומים רבנים ואישי ציבור בכירים בציונות הדתית, חושף תמיכה חוצת מחנות בישיבת "פרי הארץ" ברחלים.

בין השאר חתומים על המכתב זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן, רב השומרון הרב אליקים לבנון, רבה של צפת הרב שמואל אליהו והרב יהושע שפירא, לצד אישי ציבור כמו יוסי דגן ראש מועצת שומרון לראש המועצה האזורית מטה בנימין.

ישיבת "פרי הארץ" הוקמה על ידי הרב יהודה ליבמן והרב דוד בן נתן, במטרה ליצור מסגרת חינוכית לנערים מכל הארץ המגיעים לשומרון ומעוניינים בישיבה ברוח חסידית השוכנת בטבע, הישיבה ידועה בסגנונה המיוחד כישיבה קטנה חסידית, שמקושרת מאד לארץ ישראל, ותלמידים רבים מרגישים שזו השליחות שלהם.

מאחורי הרעיון להקמת הישיבה עומד הרב יהודה ליבמן, שעד לא מזמן שירת במילואים כמג"ד של גדוד הגמר בשומרון, המוכר כאיש ציבור ידוע בשומרון. בתחילת הדרך הוקמה הישיבה לתת מענה לנערים רבים שמחפשים ללמוד תורה באוירה המיוחדת של השומרון.

אולם מאז הוקמה הפכה הישיבה להיות בית גם לנוער שנמצא בסופי שבוע ובחופשים בגבעות, נוער שמצא בישיבה מסגרת חינוכית מסודרת ואוהבת הכוללת אף לימודי בגרות לצד לימודי הקודש ואף מגמות מוזיקה ונגרות. כמו כן נותנת הישיבה מענה לבנים למשפחות בעלי תשובה שאינם מוצאים את עצמם במוסדות החרדים או הדתיים לאומיים הקלאסים.

גורם בישיבה סיפר "אנחנו לא הישיבה של "נוער הגבעות", אלא ישיבה חסידית עם רוח חלוצית, ואנו זוכים שהנערים הללו מוצאים את עצמם בישיבה ומקבלים מענה חינוכי מתאים.

ראש הישיבה הרב דוד בן נתן מסר בעקבות מכתב הרבנים: "הרבנים מחזקים את הישיבה כי יש כאן מהלך פורץ דרך, של דור חדש שרוצה לחבר באמת שמים וארץ. בראש ובראשונה זו הרוח החסידית והחלוצית של הישיבה, אבל גם בפן ההתיישבותי יש כאן בשורה".

היו שותפים בעשייה של ישיבת פרי הארץ >>

מכתב הרבנים
צילום: דוברות