הלוויתן שעצר את הרכבת

רכבת שסטתה מהמסלול כמעט והתרסקה לנהר עד שניצלה באופן מפתיע למדי.

מתנאל ראט , ט"ז בחשון תשפ"א

הלוויתן שעצר את הרכבת-ערוץ 7
התרסקות רכבת
צילום: iStock

ניסים קורים גם בעזרת הדברים המפתיעים ביותר. רכבת שסטתה מהמסלול כמעט והתרסקה, אבל ברגע האחרון פסל ענק של לוויתן עצר את ההתקדמות שלה והציל את חיי הנהג.

רכבת המטרו של העיר ספקניסה שבהולנד נוסעת בכל יום מעל הנהר שבעיר, אבל אתמול היא כמעט נכנסה הישר לתוכו. תוך כדי נסיעה על הגשר, הרכבת סטתה בפתאומיות מהפסים וריסקה את המעקה שנמצא עשרה מטרים מעליו.

למרבה המזל, לפני מספר שנים הקימו בקצה הגשר פסל לוויתן ענק שהצליח לעצור את הרכבת רגע לפני התרסקות למים. במהלך הנסיעה הרכבת עצמה הייתה ריקה, והנהג הצליח להשתחרר בקלות מהרכבת ללא פגע.

מארטן סטרויס, האמן שיצר את הפסל, אמר שהרכבת המרוסקת אמנם הרסה את הפסל שלו אבל הפכה ליצירת אומנות בעצמה. לדבריו, הפסל נבנה כבר לפני כ20 שנה והוא כמעט ולא האמין כששמע שהפלסטיק ממנו עשוי הפסל הצליח להחזיק רכבת שלמה.

מראה הרכבת המתנדנדת משך סקרנים רבים מכל האזור שרצו להצטלם עם הרכבת המרחפת באיזון מושלם על קצה הפסל. מי שפחות התלהבו מהרכבת היו אנשי כוחות ההצלה שאמרו שהורדת הרכבת עומדת להיות "משימה מורכבת" ושהם רוצים להוריד אותה בצורה הבטוחה ביותר שאפשר.

הסיבה להתרסקות הרכבת עדיין לא ידועה, אבל ייתכן והסיבה להתנתקות מהפסים קשורה לירידת גשם מאסיבית שהייתה בימים האחרונים וגרמה לדשא לצמוח בצורה חריגה. מה שבטוח, נהג הרכבת שניצל כבר יסתכל אחרת על פסל הלוויתן בנסיעה הבאה שייראה אותו.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!