תשכחו מיהודי אמריקה

אז מדוע ישראל צריכה להמשיך לבזבז הון עתק על תוכניות של חינוך יהודי ועליה בתפוצות?

צבי פישמן , י"ז בחשון תשפ"א

תשכחו מיהודי אמריקה-ערוץ 7
צבי פישמן
צילום: עצמי

יש לי הצעה למדינת ישראל - תשכחו מיהודי אמריקה. סקרי בחירות מראים כי 72-75 אחוז מהיהודים באמריקה מצביעים עבור ביידן, ומפנים עורף למדינת ישראל, שהעדיפה בבירור את בחירתו מחדש של הנשיא דונלד טראמפ.

למעשה הם הצביעו נגד ישראל, נגד היהדות ונגד אלוקים. מי צריך אותם? לעומת זאת, 25% שהצביעו לטראמפ תומכים בגדול במדינת ישראל ומוקירים את ערכי היהדות.

הם חברים אמיתיים של ישראל. נכון, כשמדובר בעלייה, הם נרתעים, מכל סיבה שהיא. אם הם בוחרים להצטרף אלינו, נהדר, הם יותר ממוזמנים. אם לא, הם יהפכו להיות לא רלוונטיים לעתיד העם היהודי כמו היהודים מצביעים לביידן.

אז מדוע ישראל צריכה להמשיך לבזבז הון עתק על תוכניות של חינוך יהודי ועליה בתפוצות? עם התוכניות היקרות או בלעדיהן, בערך אותו מספר יהודים אידיאליסטים יעלו מדי שנה. לכן הגיע הזמן להתמודד עם האמת, ולהשבית את הסוכנות היהודית ואת הארגון הציוני העולמי ולנתב את תקציביהם לסייע לעניים בישראל, לבנות דיור בר השגה לצעירים וליצור מקומות עבודה נוספים בארץ.

בואו נעשה את ישראל חזקה וטובה לכולם. אם יהודים בארצות הברית ישנו את דעתם ויחליטו להעלות את ירושלים על ראש שמחתם, במקום אמריקה, אז "ברוכים הבאים", אנחנו נחכה בשדה התעופה עם פרחים ובלונים.

בינתיים, בואו נשכח מהם. אולי זה יהיה השוק, כשנפנה עורף ליהודי אמריקה, שיקפיץ את הנאמנים שבהם, ויגרום להם לעלות לארץ.