ליצמן תומך בבנט? "מייצג רק את עצמו"

סגן השר מאיר פרוש התייחס לפרסומים לפיהם ח"כ ליצמן הציב את נפתלי בנט כתחליף לראש הממשלה ואמר כי ליצמן לא דיבר בשם כל יהדות התורה

בן שאול , י"ז בחשון תשפ"א

מאיר פרוש
מאיר פרוש
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

סגן שר החינוך מאיר פרוש (יהדות התורה) התייחס הבוקר (ד') לפרסומים לפיהם ח"כ יעקב ליצמן הציב את יו"ר 'ימינה' ח"כ נפתלי בנט כתחליף לראש הממשלה ואמר כי הוא מייצג רק את עצמו.

"ליצמן יכול להגיד מה שהוא רוצה על בנט. הוא מייצג רק את עצמו, לא חושב שאף אחד בחדר ביהדות התורה הסכים עם האמירה שלו. הוא מדבר אך ורק בשם עצמו”, אמר פרוש בראיון ל'כאן מורשת'.

כזכור, על רקע הזעם של המפלגות החרדיות שהתפתח בעקבות אישור קבינט הקורונה להגדיל את הקנסות על מוסדות חינוך המפרים את כללי משרד הבריאות, יו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן אמר כי הוא שוקל תחליף אפשרי לראש הממשלה נתניהו. כשנשאל מי המחליף שלו, השר לשעבר השיב כי מדובר בנפתלי בנט.

לפי הדיווח ב'כאן 11', בישיבת הסיעה הובהר כי הגדלת הקנסות אינה מקובלת עליהם, כשמבחינתם מדובר בפגיעה בשותפות בין הליכוד לחרדים. "קיבלנו החלטה בשבוע שעבר שנדון על הקנסות" הזכיר ליצמן. "איך נתניהו מעביר החלטה כזו בלי לדבר איתנו? אנחנו אוויר?".

בתוך כך, דיווחה הבוקר דפנה ליאל מחדשות 12 כי ההצבעה על גובה הקנסות לא תתקיים במליאת הכנסת בטרם ייפגשו ראשי המפלגות החרדיות עם ראש הממשלה.