לא עוד פירורי התיישבות
לא עוד פירורי התיישבות צילום: נחלה

כ-200 פעילי תנועת נחלה להתיישבות מכל רחבי הארץ השתתפו בכנס מקוון בקריאה להפעיל "תוכנית התיישבות ממלכתית" בכל רחבי יהודה ושומרון ולהפסקת האפליה כנגד יהודים ביהודה ושומרון.

במהלך האירוע אמר יו"ר התנועה צבי אלימלך שרבף כי הבנייה היהודית מוגבלת למספר זעום של שלושת אלפים יחידות דיור בשנה. זאת כאשר הבנייה הערבית ביהודה ושומרון מתבצעת ללא כל הגבלה ואכיפה.

מידי שנה נבנות אלפי יחידות דיור לא חוקיות על ידי ערבים סמוך לישובים היהודיים, בנוסף לעשרות אלפי יחידות בערים ובכפרים. לאחרונה אף התרחבה הבניה הערבית לאזורים סמוכים לישובים יהודיים. כמו כן בונים הערבים בתוך מטעים וחלקות חקלאיות.

לטענת שרבף, ''קיימת התערבות של האיחוד האירופי וקרנות מארצות הברית שמסייעים בפועל להשתלטות עוינת על קרקעות הלאום בניצוחה של הרשות הפלשתינית שמציבה יעד ברור להשתלט על אדמות יהודה ושומרון באופן שיחנוק את ההתיישבות היהודית''.

חבר הנהלת נחלה הרב עוזי שרבף קרא ''להתרחב ולא לעצור, לפעול ולקדם גאולת אדמת ארץ ישראל, לעסוק בהתרחבות ההתיישבות ולא בבנייה לגובה. לא מפסיקים את יישוב הארץ עד שנירש את כולה, לא לעצור ולא להתייאש עד שיקוים בה 'עלה נעלה וירשנו אותה'".

חברת הנהלת תנועת נחלה דניאלה וייס הוסיפה כי "עם ישראל עבר דברים קשים בהיסטוריה הציונית. כנגד האיום הערבי בראשית ימי הציונות יזם את ישובי חומה ומגדל, 11 הנקודות בנגב שינו את מפת המדינה הצעירה, בירייה ועוד. תמיד העלייה להר והקמת יישובים בהרי הטרשים הייתה קשה ומאתגרת, אך זכינו והפכנו את הרי החושך של הרי השומרון ליישובים פורחים ומופלאים".

"לצערנו", הוסיפה וייס, "רק בעשור האחרון השתלטו הערבים על חצי מיליון דונם אדמות מדינה, והקימו למעלה מ-28 אלף יחידות דיור לא חוקיות על אדמות הלאום, בשטחי סי בלבד. מציאות קשה זו עלולה לגרום לתחושה של אין-אונים. אתן דוגמא גם מפעילות תנועת נחלה, נוסף לדוגמאות מראשית הציונות: ביולי 2009, התאמן צה"ל, תחת פיקודו של הרמטכ"ל גבי אשכנזי להריסת 26 מאחזים ולגירוש אלפי יהודים בלילה אחד והיו תוכניות קונקרטיות להוצאתה לפועל. וזאת על בסיס התחייבות של אריאל שרון לארה"ב לפינוי מאחזים "בלתי חוקיים".

''הסיבה העיקרית לכך שהתוכנית לא יצאה אל הפועל היא שתנועת נחלה לא פסקה להקים מאחזים חדשים. בתשובה לעתירת שלום עכשיו לבג"ץ מדוע לא מפנים את 26 המאחזים, הוגש דו"ח מפורט לבג"ץ שמנה את מאחזי נחלה החדשים שמנעו את הרס הוותיקים, מרוב עומס והצורך להרוס קודם את מאחזי נחלה שצצו חדשות לבקרים".

עוד ציינה וייס כי "השנה היינו קרובים ליישום תוכנית טראמפ למזרח התיכון. זהו שם מכובס להקמת מדינה ערבית על למעלה מ-70% משטחי יהודה ושומרון ולצערנו בתמיכת ראשי ההתיישבות. למזלנו, זכינו לנס בשנת תש"ף והתוכנית נבלמה. לתנועת נחלה היה תפקיד משמעותי בהתססת חלק מראשי מועצת יש"ע וחלקים גדולים מהציבור נגד תוכנית המאה המסוכנת ליהודה ושומרון ולמדינת ישראל כולה".

הכינוס שיזמה תנועת נחלה התקיים ביום הבחירות בארה"ב. "רבים בישראל דואגים מחילופי נשיאים בארה"ב. זו דאגה ששייכת לימי הגלות. עתה אנו עם חופשי בארצנו, במדינתנו. ממשלת ישראל צריכה לזקוף את עמוד השדרה הלאומי ולהחליט בעצמה על מדיניות ההתיישבות ביהודה ושומרון. לא עוד פירורי התיישבות אלא התיישבות מסיבית בכל מרחבי יהודה ושומרון. בשלב ראשון: הכשרת מאה אלף חלקות עבור התיישבות יהודית בכל המרחב, מחוץ לישובים הקיימים", סיכמה וייס.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו