זבולון אורלב
זבולון אורלב צילום: פלאש 90

השר וחבר הכנסת לשעבר זבולון אורלב נבחר לתפקיד יו"ר הועד המנהל של עמותת מכון צומת על ידי חברי הוועד המנהל, בהמלצתו של משה (מושקו) מושקוביץ שייסד ועמד בראש המכון ולאחרונה ביקש לפרוש מתפקידו כיו"ר העמותה.

זבולון אורלב בעל עיטור המופת ממלחמת יום הכיפורים, שימש בעבר במגוון רחב של תפקידים ציבוריים בכירים ביניהם חבר כנסת ויו"ר המפד"ל, שר הרווחה ועוד.

לאחר פרישתו מהחיים הפוליטיים בתחילת תשע"ג (2013) החליט אורלב על הקדשת זמנו להובלת גופים ציבוריים בהתנדבות בתחומי החינוך והרווחה דוגמת רשת החינוך דעת, תימורה – כפרי נוער לנוער בסיכון, עמותת גבעת התחמושת, המרכז האקדמי שערי משפט , מלב"ב – מרכזי יום לקשישים חולי אלצהיימר ועוד.

לרגל בחירתו מסר אורלב: "העולם המדעי – טכנולוגי מתקדם ועלינו כחברה דתית לבחון את יתרונותיו של כל חידוש טכנולוגי ובמידת הצורך להתאים אותו כך שנוכל להקפיד על ההלכה ובד בבד לנצל את הטכנולוגיה, החזון שלי שמכון צומת ימשיך להיות הגוף הלאומי לשילוב תורה ומדע, מדינה והלכה הן ברמה הלאומית והן במישור האישי".

ראש מכון צומת הרב מנחם פרל ברך: "זבולון עתיר זכויות, מנוסה עד מאוד ומסור לעבודה. אני מאוד שמח שהוא נבחר לעמוד בראש הוועד המנהל ולפעול לטובת מכון צומת. אנו נמצאים בתקופה משמעותית של חיבור עוצמתי בין הלכה לטכנולוגיה ויוזמה להקמה של מחלקת הלכה. אני מאחל לזבולון הצלחה רבה בתפקיד, הצלחתך הצלחתנו".