עיתון הארץ - הפוסל במומו פוסל

מי שממשיך מבחינה אינטלקטואלית את דרך ההרס העולמי של סטאלין והיטלר ומסכן את הדמוקרטיה, הוא השמאל הקיצוני בעולם.

הרב דרור אריה , י"ז בחשון תשפ"א

הרב דרור אריה
הרב דרור אריה
צילום: באדיבות המצולם

בפסיכואנליזה ישנה תופעה מוכרת הנקראת השלכה (פרויקציה), בה האדם משליך את התנהגותו השלילית החוצה ומאשים את זולתו.

את פרויד הקדימו חז"ל באבחנה היסודית שכל הפוסל, במומו פוסל. כך למשל ניתחו הוגי דעות כמו שפנגלר ואריקסון, את האנטישמיות שהאשימה את היהדות בנסיון להשתלטות על העולם, ובמסווה של עליונות אינטלקטואלית ניסו הנאצים והבולשביקים לכבוש על העולם ולהרוס אותו.

השמאל הקיצוני הרגרסיבי, (כן הרגריסיבי) מנסה לקחת את העולם אחורה, למחוק ולפרק כל ערך, דרך פוליטיקת הזהויות, ובמסווה של עליונות אינטלקטואלית הוא מאשים את השמרנים בהקצנה שתביא לחורבן העולם המודרני.

הגדיל לעשות עיתון הארץ שנתן במה למי שהאשים את טראמפ, כאויב הגדול ביותר שקם לדמוקרטיה יותר מסטאלין והיטלר! על כגון דא נאמר כל הפוסל במומו פוסל.

מי שממשיך מבחינה אינטלקטואלית את דרך ההרס העולמי של סטאלין והיטלר ומסכן את הדמוקרטיה, הוא השמאל הקיצוני בעולם, העומל השכם והערב לפרק כל מסגרת, להטיל ספק באושיות החיים כמו המשפחה הנורמלית, הביטחון, והדמוקרטיה.

מי שהגן על העולם מהטירוף הזה הוא טראמפ. לפני 4 שנים "הרס" טראמפ את החגיגה, והחזיר את הכבוד הבסיסי לערכי יסוד שעליהם מתקיימת כל אומה החפצה בחיים. השמאל הקיצוני, שניסה לייצר הפיכה, ולהציב בראש הפירמידה את המיעוט האלים שמתחזה לחלש הוכה בהלם.

הוא לא האמין שהמציאות הטבעית חזקה מהחלום הפרוגרסיבי-רגריסיבי. גם אירופה בדרך להתפכחות מהאונס התרבותי שנכפה עליה במסווה של שוויון, הכלה ורב תרבותיות, אך מצבה קשה והיא על סף גסיסה זהותית.

מה שחשוב שכאן בנחלת האלקים הקטנה שלנו, רוב הציבור לא מתבלבל מהטרור הטורדני, שמשתמש בהכול חוץ מביושר הדמוקרטי כדי לכפות על הרוב את האג'נדה של המיעוט. ראה למשל הורה 1 הורה 2, תחב"צ בשבת, נשות הכותל, חוק הפסיכולוגים, עירוב בנות בתפקידי לוחמה, "זכויות" מהגרי העבודה ועוד ועוד.

הוא מגייס את התקשורת בכותרות, ואת מערכת המשפט בבג"צים, את הפקידות הבכירה ואת מוקדי ההשפעה בצבא ובמערכת החינוך, כל זאת ועוד, כדי להנדס מחדש את התודעה. חתירתו הבלתי נלאית תחת היהדות והדמוקרטיה, באה כדי לבנות ממלכת כל אזרחיה ולמחוק את החלום הציוני. עיתון הארץ עם כל כישוריו האינטלקטואלים, לא יצליח להכריע את המציאות. בתקווה שנוכל לומר בקרוב-ברוך הבא טראמפ, לעוד 4 שנים של נורמליות.

הרב דרור אריה הוא ר"מ בישיבת שדרות ויו"ר מפלגת נעם לשעבר