עמית בן יגאל
עמית בן יגאל צילום: ללא קרדיט

בבית העלמין הצבאי בבאר יעקב, התקיימה היום (רביעי) אזכרה ללוחם עמית בן יגאל הי"ד שנהרג לפני שישה חודשים. האזכרה נערכה על פי מנהג יהודי לוב.

ברוך, אביו של עמית, אמר כי הימים שעוברים אינם מקלים במאומה בכאב הגדול. "עברו להם שישה חודשים מאותן 3 דפיקות בדלת ושינו את חיי. הביאו לי סטטוס חדש – הורה שכול. אין רגע שאני לא חושב עליך ומנסה להנציח אותך. כל יום עוד סיפור עליך מעוד חבר או חברה. עמית, בחצי שנה האחרונה אני נכנס לחדרך ומברך אותך בברכת בוקר טוב כאילו אתה נוכח. אחרי פגישה עם רבנים התחלתי להאמין שאתה חי. הרב ניר בן ארצי אמר לנו שאתה נמצא מתחת לכסא הכבוד והגעת למקום הכי רחוק שאדם יכול להגיע אליו. אני חורש את הארץ ומספר לכולם מי היית ומה השארת בזמן כל כך קצר".

"מאז שנפלת שישה בנים ובת אחת נקראו בשמך. לאותו מחבל ארור שלא רצה שתתחתן, אני אומר שיש הרבה חתונות, בריתות ושמחות. עמית, מי כמוך שרואה אותנו מלמעלה, יודע שגילינו משפחה חדשה של אנשים נפלאים. כולם שואלים אותי, 'ברוך איך אתה מחזיק מעמד ואין לך עוד ילדים?'. אני עונה: עמית, הסיבה שלי להמשיך בכל הכוח וההנצחה היא למענך. למרות שהיית בן יחיד שלי הלכת לסיירת גולני. הגשמת את חלומך וכל הזמן דיברתי על היותך לוחם. לא ינצחו אותי. לא תנצחו אותי כל כך מהר", הוסיף האב.

אמו של עמית, נאווה הקריאה מכתב שכתבה לו. "לא ברור לי לאיזה בוקר התעוררתי. שישה חודשים לא ברורים. הימים לא ברורים. בשיחה האחרונה שלנו אמרת, אמא אני חוזר אליך ועדיין לא התקשרת. לא ברור אם חתמת קבע או השתחררת? מה אתה אומר עמיתי? כי הימים לא ברורים. אני כבר לא עובדת וגן הילדים סגור והגינה מסודרת. האם לכבס או לאפות? ומה קורה עם כל התוכניות לטוס, להתחתן, וללדת? איך זה שכולם מדברים עליך ואתה לא נוכח? מה קורה עמית, למה הפסקת להפתיע? מה קרה לזמן? השעון מתקתק בלעדיך. כל כך הרבה דברים לא ברורים. האם זה הזמן לגאולה עמית, ועכשיו תיוולד מחדש? שמור על עצמך ילד ושמור על עצמך גיבור. אוהבת ומתגעגעת".

משה בן חמו, חבר של עמית, ספד לו. "עמית אחי היקר. עברה חצי שנה מאותו יום ארור והחיסרון שלך הולך וגדל. אחי, לא ידעתי כמה אני מחובר, אוהב ומתגעגע אליך. אתה חסר לנו.. חסרה הדאגה והרגישות שלך לכולם והכל בלב שמח ואוהב. רציתי להגיד לך שאני ואפרת התארסנו ואתה תהיה חסר לנו בחתונה".

בסיום האזכרה שרו הנוכחים 'שיר המעלות' ותקעו בשופר.