החוק שיקל על מעבר בין בנקים

החוק החדש יבטיח כי סליקת צ'קים תותאם לבקשת הלקוח לעבור מבנק לבנק, ויקבע הסדרים מיוחדים שיאפשרו את המעבר באופן נוח.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ז בחשון תשפ"א

החוק שיקל על מעבר בין בנקים-ערוץ 7
אבי ניסנקורן
צילום: שלומי אמסלם, לע"מ

שר המשפטים אבי ניסנקורן אישר היום (רביעי) את הפצת תזכיר החוק לסליקה אלקטרונית של צ'קים, לחיזוק התחרות בין הבנקים בישראל.

בשנים האחרונות נהנים הבנקים בישראל משוק מצומצם ומטווח פעולה נרחב. עובדה זו פוגעת בלקוחות, הסובלים מכוח מיקוח נמוך שבא לידי ביטוי בין היתר בעמלות גבוהות ובתנאים מוגבלים בחשבון.

החוק החדש יבטיח כי הסליקה תותאם לבקשת הלקוח לעבור מבנק לבנק, ויקבע הסדרים מיוחדים שיאפשרו את המעבר באופן נוח, אמין וללא גביית תשלום נוסף בעד העברת הפעילות.

החוק צפוי גם להסיר את החסמים הקיימים במעבר מבנק לבנק ויגביר את התחרות בשוק הבנקאות הריכוזי ואת כח המיקוח של הלקוח מול הבנק.

שר המשפטים אבי ניסנקורן אמר כי "ניידות החשבונות היא אחד החסמים המרכזיים בתחרות בין הבנקים. הציבור נמנע פעמים רבות ממעבר בין בנקים מחשש להסתבך בסבך הביורוקרטי, בין השאר בעקבות הצורך בהמרת צ'קים דחויים שניתנו, בצ'קים חדשים מהבנק החדש".

"תזכיר החוק שהפצתי היום נועד להשלים את הרפורמה בניידות בין בנקים. הוא יחייב את הבנקים לבצע את העברת הצ'קים עבור הלקוח, יגביר את התחרות ויחזק את כוח המיקוח של האזרח להשגת התנאים הטובים ביותר עבורו בבנק", סיכם ניסנקורן.