תמיכה לתלמידים העולים בתקופת הקורונה

תלמידים הנחשבים עולים חדשים יוחרגו ממתווה הלימודים לטובת לימודי עברית וצמצום פערים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ז בחשון תשפ"א

תמיכה לתלמידים העולים בתקופת הקורונה-ערוץ 7
יואב גלנט
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

קבינט הקורונה אישר את בקשת שר החינוך יואב גלנט ושרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה להחריג תלמידים עולים חדשים מהמגבלות הקיימות על מוסדות החינוך.

זאת משום שבשל המצב,אלפי תלמידים עולים שעלו לאחרונה אינם מצליחים להשתלב בתוכניות הלמידה מרחוק בשל החסמים השפתיים ואי הכרת השפה העברית.

בעקבות פנייתם של שרת העלייה והקליטה תמנו שטה ושר החינוך גלנט הוחלט להחריגם ולאפשר פעילות בקפסולות לתלמידים עולים, כדי להאיץ את השתלבותם גם בתקופת המשבר במערכי החינוך שניתנים לתלמידי ישראל.

שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה אמרה, "אסור שאף ילד או ילדה יוותרו מאחור. יש חשיבות גדולה בסיוע המיידי שצריך לתת לתלמידים עולים ובלימת פערים חברתיים ולימודיים שנוצרים כתוצאה מהריחוק החברתי שנגזר עליהם, בין היתר בדידות גדולה שהם חשים מהמעבר למדינה חדשה. מדובר על כ- 8,500 תלמידים עולים הרשומים במערכת החינוך ושעלו בשלוש השנים האחרונות".

שר החינוך, יואב גלנט, הוסיף כי "עוצמתה של ישראל וחוסנה של החברה הישראלית נשענים במידה רבה על היותנו מדינה קולטת עלייה מאז ומתמיד. העובדה שכמעט כל אזרח ישראלי הוא צאצא של עולה או עולה בעצמו היא המעצבת את פניה המגוונות של החברה בישראל - פסיפס ייחודי של עולים ועולות מכל רחבי תבל. אני שמח שקבינט הקרונה החליט להחריג את לימודיהם של התלמידים העולים, כדי שאלו יוכלו לשמר את הרצף החינוכי והחברתי שכה חשוב עבורם. משרד החינוך ימשיך לפעול למען חינוך התלמידים העולים ולסייע בקליטתם".