בנט: דוהרים לסגר שלישי

יו"ר ימינה יצא נגד החלטת קבינט הקורונה לאשר את פתיחת חנויות הרחוב ביום ראשון הקרוב, "לממשלה אין אסטרטגיה או היגיון".

ערוץ 7 , י"ז בחשון תשפ"א

בנט: דוהרים לסגר שלישי-ערוץ 7
נפתלי בנט
צילום: ערוץ 7

"לממשלה אין אסטרטגיה או היגיון, ובגלל פחדנות - היא לא מממשת את תוכנית הרמזור" - כך אמר הערב (רביעי) יו"ר ימינה נפתלי בנט בריאיון לחדשות 13.

לטענתו, השיטה לפיה החנויות ייפתחו וייסגרו בכל פעם שתהיה עלייה בתחלואה היא שגויה, וכי לא זו הייתה הכוונה של מתווה הרמזור. "התוכנית אומרת שבעיר שבה מתנהלים טוב ואין תחלואה אפשר לפתוח את הכול, ואילו בערים אדומות צריכים לסגור - ולא לאפשר מעבר מעיר אדומה לירוקה. מה שהחליטו היום זה מטומטם וזה לא יעבוד - אנחנו דוהרים לסגר שלישי".

בנט תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר שהוא "לא מפסיק להתעסק בספינים, ומוכר שהסגר זה הצלחה. אנחנו נכנסים לעידן של סגרים בלתי נגמרים - אז למה לא לאמץ את מה שכן צריך?". יו"ר ימינה טען כי אפשר להשתלט על הקורונה על ידי ניהול נכון, וגם "לא לפחד מאף אחד ולקבוע חוקים הגיוניים ואכיפה שוויונית".

בשלב זה, התייחס לסרטון אותו הוציא נתניהו, שבו ביקש להוכיח את בנט על טעותו, והראה כי עוד מדינות - כמו גרמניה וצרפת, נכנסות לסגר שני. "זה נורא שנתניהו מתעסק בסרטונים מגוחכים במקום לטפל בעניין", אמר בנט. "יש קבוצה של מדינות שלא הגיעו לסגר שני, ויש קבוצה של מדינות שלא התנהלו טוב - כולל ישראל, שהיא הכי גרועה מכולם עם רמת האבטלה הגבוהה בעולם".

בהמשך, התייחס גם לסערת הבחירות בארה"ב, וביקש להרגיע את מי שחושש שהיחסים בין ישראל לארה"ב ייפגעו אם ביידן יהיה הנשיא הבא. "הקשר האסטרטגי והעוצמה בין העמים לא תלויים בזהות הנשיא - וגם לא בזהות ראש הממשלה כאן. זהו קשר של ערכים ואינטרסים".

"חייתי הרבה שנים בארה"ב", סיפר, "ושם ראיתי את ההערכה העצומה של העם האמריקני לעם הישראלי". עם זאת, ביקש להדגיש כי טראמפ הוא "מחולל השלום מול האמירויות", כך שבכל מקרה, "אנחנו חייבים לו תודה, הוא עשה שורת פעולות שתרמו לעם ישראל".