דרעי נגד בני גנץ: "התנהלות בעייתית"

לאחר שבג"ץ קבע דד-ליין של שלושה חודשים לחקיקת חוק גיוס חדש תוקף השר דרעי בחריפות את שר הביטחון גנץ על שלא פעל לחקיקת החוק

בן שאול , י"ח בחשון תשפ"א

Aryeh Deri אריה דרעי
Aryeh Deri אריה דרעי
Yonatan Sindel/Flash90

המתיחות בקואליציה הולכת ומחריפה: לאחר שבג"ץ קבע דד-ליין של שלושה חודשים לחקיקת חוק גיוס חדש תוקף השר אריה דרעי בחריפות את שר הביטחון בני גנץ על עיכוב חקיקת החוק.

"ההתנהלות של כחול לבן ושל שר הביטחון גנץ, היא התנהלות מאוד בעייתית", צוטט דרעי בעיתון 'הדרך' של ש"ס. "הם התחייבו בהסכם הקואליציוני במפורש לאשר את החוק מיד עם הקמת הממשלה וזה לא קרה".

לדבריו, ב'כחול-לבן' מחזיקים את חוק הגיוס כ'בן ערובה' על מה שהם רואים כהפרת הסכמים מצידן של המפלגות החרדיות.

"הם באים בכל מיני טענות כביכול כלפינו. אבל העובדה היא שהממשלה הזו עדיין קיימת ומתפקדת, וזה קורה בעיקר כי אנחנו הבהרנו שלא נסכים ללכת לבחירות. כשהממשלה כמעט נפלה בגלל אי אישור התקציב, הבהרנו שאנחנו מתנגדים לבחירות, ובעקבות כך נמצאה פשרה והממשלה ממשיכה בכהונתה, כפי שבכחול לבן רוצים", אמר דרעי.

"זה לא הוגן ולא נכון לקחת נושא כזה, שכולם יודעים עד כמה הוא בציפור נפשנו, כולם יודעים שבשבילנו השמירה על מעמד בני הישיבות זה מעל הכל, זה מעל הפוליטיקה, ולהשתמש בזה בצורה פסולה".

דרעי קרא לגנץ להעביר כאן ועכשיו את החוק. "גנץ וחבריו בכחול לבן מנסים בחודשים האחרונים להציג את עצמם כמי שמתקרבים לציבור החרדי, ואני מברך על כך, שהם זונחים את הרטוריקה מקמפיין הבחירות, אבל הם צריכים לדעת שבשביל כל אחד ואחד בציבור החרדי, הדבר הכי חשוב שיש זה השמירה על מעמד בני הישיבות".

"לצערי הם עושים טעות בהתנהלות הזו שלהם. קורא להם להתעשת כעת, בג"ץ הציב לנו דד-ליין מאוד קצר וצפוף, אבל החוק הרי קיים, התיקונים קיימים, אני לא רואה שום סיבה לא להיכנס כעת להליך אינטנסיבי ולהעביר את החוק ללא דיחוי", הוסיף.