רוני גמזו
רוני גמזו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ממונה הקורונה, פרופ' רוני גמזו הציע אתמול לקבינט הקורונה להעניק תמריץ כספי לרשויות מקומיות אשר יצליחו להעלות את מספר הבדיקות ולהגיע ליעדים שיוצבו בפניהן.

המענק יעמוד על סכום שבין רבע לחצי מיליון שקלים, כך דווח בכאן חדשות.

הסכומים יידונו היום (חמישי) בישיבה מתוכננת בין מגן ישראל ומשרדי הבריאות והאוצר, כשהיעד יהיה הגדלת מספר הבדיקות למיליון בכל רחבי הארץ בתוך שבועיים.

מפתח החישוב לכל רשות יהיה מכפלת מספר הנדבקים המאומתים בקורונה ביום ב-50, למשך שבועיים. עמידה ביעד זה יזכה את הרשת בתמריץ הכספי.

לפי משרד הבריאות, מקדם ההדבקה בנגיף הקורונה עלה הבוקר ל-0.92, לאחר שאתמול הוא עמד על 0.88 ושלשום על 0.84. מנתוני המשרד עולה גם כי שיעור הבדיקות החיוביות הארצי אתמול עמד על 2.4% בממוצע - 6.3% במגזר הערבי, 3.4% במגזר החרדי ו-1.4% במגזר הכללי. ברשימת היישובים האדומים נמצאים כעת מג'דל שמס, מסעדה, בוקעתא, חצור הגלילית ועראמשה.

משרד הבריאות עדכן כי 754 בני אדם נמצאו חיוביים אתמול לנגיף הקורונה, ושיעור הבדיקות החיוביות עמד על 2%. בסך הכול פוענחו אתמול תוצאות של 38,601 בדיקות קורונה. בבתי החולים מאושפזים כעת 576 חולי קורונה. מצבם של 353 מוגדר קשה, 154 מהם מחוברים למכונות הנשמה. מפרוץ המגפה נפטרו בישראל 2,597 איש מסיבוכי הנגיף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו