מנדלבליט בכנס
מנדלבליט בכנסצילום: משה ביטון

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, שיגר מכתב אל יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ צבי האוזר, בו דחה את דרישת הוועדה לפעול לאסור את הקרנת הסרט "ג'נין ג'נין".

מכתבו של היועמ"ש נשלח בעקבות הדיון שקיימה הוועדה שבמוקדו עמדה תביעת לשון הרע שהגיש סא"ל במיל' ניסים מגנאג'י, נגד מוחמד בכרי, יוצר הסרט "ג'נין, ג'נין".

המכתב המלא

בתום הדיון החליטה הוועדה פה-אחד, בין היתר, כי "עמדת הוועדה היא כי סרט תעמולה זה אינו ראוי להקרנה וכי יש לאסור את הקרנת הסרט בישראל והפצתו", וכי החלטתה תישלח אל היועץ המשפטי לממשלה.

היועץ מדגיש במכתבו, כי הוא רואה חשיבות גדולה בהליך המשפטי בעניינו של קצין צה"ל, סא"ל (במיל'), ניסים מגנאג'י, ולא בכדי התייצב אליו והביע עמדה מטעמו.

אולם לדבריו, אין בכך כדי לאיין את הצורך לכבד את הכרעת הערכאה השיפוטית הרלוונטית, ובמקרה זה הכרעת בג"ץ, שלא לאסור על הקרנת הסרט.

כידוע, גם שלוש בקשות לדיון נוסף בפסק הדין – בין היתר מטעם המדינה - נדחו ובכך נותרה למעשה על כנה ההחלטה המתירה את הקרנת הסרט.

"בכל הכבוד", מוסיף היועץ, "דומה כי בקריאה זו של ועדת החוץ והביטחון יש כדי בסתירה להכרעות ברורות וסופיות של בית המשפט העליון, אשר נדרש לסוגיה והכריע בה".