דייט ראשון בסלון של השכנים

תהילה נחשפה לקושי במציאת מקום לדייט בתקופת הקורונה והחורף בעקבות שיחה עם אחיינית, והחליטה לעשות מעשה

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , י"ח בחשון תשפ"א

קבוצת הפייסבוק
קבוצת הפייסבוק
צילום מסך

הסגר האחרון, וגם זה שלפניו, היו מכת מוות לא רק לעולם התרבות אלא גם לעולם הדייטים. אך בעוד אחרי הסגר האחרון היה ניתן להמשיך ולהיפגש, גם אם בחוץ ותוך שמירה על מרחק, מהסגר הנוכחי יצאנו היישר אל מזג האויר המתעתע של הסתיו.

"יצא לי השבוע לדבר עם אחיינית שלי" מספרת תהילה פרל, "סטודנטית צעירה, ותוך כדי שיחה שאלתי אותה איך היא עם הקורונה, התקופה הזו ואיפה היא תפסה אותה. התגלגלנו בשיחה ומפה לשם הבנתי שמצוקת הדייטים כמו כל דבר, בקורונה רק הקצינה. תקופות הסגר, מניעת המפגשים, וכשסוף סוף אפשר לנסוע ולהיפגש אין כל כך איפה!".

"אין בתי קפה. אין מקומות סגורים ציבוריים. ולטייל זה אחלה ונחמד אבל כמה אפשר, ועכשיו גם נהיה ממש קר אז לך תסתובב בחוץ... ואה כן, לשבת באוטו (אם יש כזה) גם ממצה את עצמו אחרי כמה שעות".

בכדי לפתור את הבעיה הזו תהילה יצאה במיזם חדש, ופתחה קבוצת פייסבוק בשם 'דייטים ביתיים בקורונה'. הקבוצה נועדה לכך שכל מי שרוצה לארח בביתו או בכל מקום אחר שמתאים, יוכל להשאיר פרטים על המקום לאירוח, אזור, וטלפון לתיאום. ומי שרוצה יכול לבקש להתארח באזור שמתאים לו להיפגש.

"בעקבות השיחה עם האחיינית נדלקו לי כל כפתורי האזעקת אמת שלי" מספר תהילה על איך התחיל המיזם, "ועוד באותו ערב כתבתי לכל האחיינים שלי שבגילאים הרלוונטיים (ויש בלי עין הרע) הודעה מזמינה, שאני מבטיחה לא לחפור, וסודיות מובטחת וכו, ויש לנו סלון נחמד ותקבלו קפה/תה/מרק (אם יש), תגיעו עם הבחור/הבחורה שאתכם, שבו פה בנחת ורק תתאמו לפני, כדי שלא תיפלו על דייט אחר :) אנחנו נתעסק בעניינינו בחדרים אחרים. מבטיחים לא להפריע".

"ההודעות התקבלו מסתבר על לבבות שמשוועים למקום, לארבע קירות ושתייה חמה. למשהו שיאפשר להם בתוך הכאוס הזה שכולנו נמצאים בו לבנות את הפינה שלהם בחיים שכ"כ מחכה ליחד".

כשתהילה סיפרה על כך לאנשים אחרים, היא הבינה שזה אמנם נחמד שהיא ובעלה בעניין אבל שיש מלא שרק מחכים שמישהו יאפשר להם מקום. כאן נכנסת קבוצת הפייסבוק שהוקמה אתמול בלילה, וכבר מכילה עשרות הצעות: מרפסות, סלונים, קליניקות ובעיקר הרבה הרבה לב חם של אנשים טובים.

"אז אם אתם מהווים בחיים של יקיריכם מקום מאפשר", מסכמת תהילה, "לא כבד, לא חטטן, ועם אמון בבקשה הסתכלו סביבכם על מי שנראה לכם רלוונטי להציע לו ושוטו על עצמכם. בכל מקרה מה שחשוב זה שנזכה להרים עיניים סביבנו ולפתוח את הלב".