איתור נזילות מים: כל מה שחשוב לדעת

גיליתם סימנים של רטיבות ועובש בקיר? יתכן מאד שיש לכם נזילה סמויה בצנרת המים של הבית.

תוכן שיווקי , י"ח בחשון תשפ"א

איתור נזילות מים: כל מה שחשוב לדעת-ערוץ 7
מצלמה תרמית
צילום: איתור נזילות משה שליו

אז אפשר להירגע, באמצעות המצלמה התרמית תוכלו לזהות כל סוג של נזילה סמויה בקלות ובמהירות.

במאמר הבא נסביר מה זה מצלמה תרמית, מתי תצטרכו להשתמש במצלמה הזו וגם, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים איתור נזילות במצלמה תרמית וציוד טכנולוגי מתקדם? כל התשובות בפנים...

מה זו מצלמה תרמית?

מצלמה תרמית היא כלי טכנולוגי מתקדם שמסוגל לזהות ולאתר נזילות בצנרת מים סמויה שבתוך הקיר או מתחת לרצפה. המצלמה יודעת לזהות את הפרשי הטמפרטורה ולהציג תמונה תרמו גרפית שמציגה מגוון רחב של צבעים במנעד שבין הצבע הכחול והאדום.

הכלל הוא פשוט – הצבע הכחול יציג את הנקודה הקרה ביותר והצבע האדום את הנקודה החמה. מאתר נזילות מקצועי יוכל לפענח את התמונה הגרפית ולקבוע היכן נמצא מוקד הנזילה ולא פחות חשוב, מה רמת המורכבות שלה.

מתי נצטרך להזמין איתור עם מצלמה?

תפקידה של המצלמה התרמית הוא לזהות את מקור הנזילה ובתוך כך לאפשר לבעל המקצוע לדעת היכן צריך לבצע את התיקון הנקודתי. השימוש בטכנולוגיה זו מייתר בעצם את כאב הראש הכרוך באיתור ידני של הנזילה, שבירה נרחבת של קירות ומרצפות וכמובן הוצאה כספית מיותרת.

אמנם מדובר בעבודה לא זולה, אך לאור העובדה שבאמצעות המצלמה בעל המקצוע יוכל לבצע טיפול כירורגי מבלי לשבור את כל הקירות בבית, זה חוסך לכם כסף.

מאתר נזילות מקצועי יוכל לבצע איתור נזילות מים באמצעות המצלמה התרמית לכל סוג של נזילה סמויה, בין אם היא קלה או מורכבת, נזילה בבית פרטי, במשרד או בעסק.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מאתר נזילות?

אחד הפרמטרים החשובים ביותר לבדיקה מקדימה הוא הניסיון. ככל שהמאתר שלכם יהיה מנוסה יותר, כך הוא יוכל להתמודד עם התקלה ולאתר כל סוג של נזילה. זה נכון שהוא מבצע שימוש במכשור מתקדם, אך אין תחליף לניסיון בתחום.

בנוסף, לפני שאתם מזמינים איתור נזילה עם מצלמה, ודאו מראש עם המאתר האם הוא נוהג להפיק דוח ממצאים המפרט את הליקויים וכן חוות דעת להמשך טיפול.

במידה והוא יודע לספק דוח כזה, ודאו האם הוא כלול במחיר. לא כל בעלי המקצוע נוהגים לכלול את הדוח הזה בעבודה, כך שכדאי להימנע מאי נעימות. במידה ואתם זקוקים לדוח עבור בית משפט על מנת להוכיח נזקים, או עבור חברת הביטוח.

כמו כן, בררו עם המאתר באיזה מכשור הוא מתכוון להשתמש. זה נכון שהמצלמה התרמית היא המכשיר הבסיסי לאיתור, אך מאתר מקצועי יוכל להשתמש גם בחיישן גז, מד לחץ, סיב אופטי לצילום קווי ביוב ועוד. אגב, כיום השוק מציע מגוון סוגים של מצלמות תרמיות, איכותיות יותר ופחות. ודאו שהמכשור שאיתו מגיע המאתר נחשב למקצועי ומתקדם.

סכמו מראש עם המאתר מה קורה במידה והוא לא מצליח לאתר את הנזילה. לכל מאתר יש את המדיניות שלו בנושא, חלקם יגבו עלות ביקור וחלקם יגבו מחיר מלא על העבודה.

המסקנה מכל הטיפים שציינו היא שפשוט מומלץ לדרוש הצעת מחיר מפורטת שכוללת את כל שלבי העבודה ואת המחיר הסופי, כך אתם נמנעים מהפתעות מיותרות.

המאמר בשיתוף איתור נזילות משה שליו