כיתה
כיתה צילום: איסטוק

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה כתב אישום לביהמ"ש המחוזי בעיר נגד עופר מקסימוב, תושב אור יהודה בן 34, בגין ריבוי עבירות של מעשה מגונה בכוח בקטין בן 17, שהיה תלמידו במדרשה.

על פי כתב האישום, שהגישה עו"ד יפית סימי דרי, המתלונן ונערים נוספים לקחו חלק בשיעורי תורה והלכה שהעביר הנאשם ובפעילויות חברתיות שערך. תלמידיו ומכריו של הנאשם, ראו בו סמכות תורנית הלכתית וכינו אותו בתואר "רב" למרות שלא הוסמך כרב.

בכתב האישום מצוין כי הנאשם ניצל את מעמדו ואת תלותו הנפשית של המתלונן וביצע בו סדרה של מעשים מגונים בכוח, תוך ניצול מצבו הרגשי של המתלונן. כמו כן, ביצע הנאשם את העבירות כשהוא משתמש במרותו הרוחנית כרב וטוען בפניו כי המעשים נועדו לטובתו של המתלונן כדי שילמד כיצד לנהוג באשתו לעתיד, כי מעשיו הם לשם שמיים ונובעים מאהבתו לקטין כאהבת אב לבנו.

בבקשת המעצר כתבה עו"ד דרי "המשיב לא בחל באמצעים, ביצע מעשים קשים וחמורים תוך ניצול מעמדו כדמות דתית רוחנית, טווית קשר אישי תלותי בינו לבין הקטין, הפעלת אמצעי לחץ על הקטין ניצול מצבו הרגשי התלותי של הקטין בו, אותו הוא יצר, ואיומים חוזרים ונשנים כלפי הקטין לנטוש אותו. המשיב ביצע חלק מהעבירות במדרשה בסמוך לספרי תורה בעודו מלמד ומחנך בשם הדת. זאת ועוד, המשיב בחר לבצע עבירות במקווה, אשר נחשב גם הוא מקום טהור ומשכך פגע בכל הערכים עליהם עמד לכאורה בהיותו מחנך נערים במסגרת תורנית."