הרב יצחק גינזבורג יוצא היום בקריאה לתלמידיו וכלל הציבור לתמוך בישיבת "פרי הארץ" בישוב רחלים שבשומרון, שהוקמה על שמו של רבי מנחם מענדל מוויטבסק.

הישיבה מהווה חלק מתופעה רחבה בציבור הדתי לאומי של ישיבות ברוח החסידות, בסגנון דתי לאומי חסידי. בנוסף הישיבה נחשבת לפורצת דרך בעולם הישיבות הקטנות בציבור הדתי לאומי, כשהיא משלבת ישיבה קטנה ברוח חסידית עם דגש מלא על לימודי קודש, לצד לימודי בגרות מלאה.

שעות אחרונות לתרומה לבניית בית המדרש החדש בישיבת פרי הארץ ברחלים >>

במכתב שפרסם הרב גינזבורג כתב: "לכל אחינו בני ישראל ה' עליהם יחיו, ברוך ה' התבשרנו כי ישיבת פרי הארץ צר בית המדרש מהכיל את התלמידים כ"י. אשרי הזוכה לתרום להרחבת בית המדרש, להיות "בית גדול" כפשוטו וכמדרשו ("מקום שמגדלים בו תורה"... "מקום שמגדלים בו תפילה") ויבורך מן השמיים בכל מילי דמיטב. בברכת התורה, הרב יצחק גינזבורג".

ישיבת "פרי הארץ" בישוב רחלים שבשומרון נמצאת היום (ה') במהלך של קמפיין שותפות למען הישיבה, לקראת בניית בית מדרש חדש וחדר מוזיקה. הרב דודו בן נתן ראש הישיבה סיפר: "ברוך ה' קפצנו מדרגה השנה בצורה משמעותית. בלי שתכננו פתאום מצאנו את עצמנו עם כמעט 100 תלמידים, מה שמחייב היערכות מחודשת. זה רק מראה לנו כמה רצון יש לישיבה הזו וכמה היא חשובה".

הישיבה שפרצה את הדרך בהתיישבות

ישיבת פרי הארץ ברחלים הוקמה לפני 7 שנים, על ידי הרב יהודה ליבמן, מג"ד במילואים שסיים כעת תפקיד של מפקד גמ"ר שומרון. הישיבה הוקמה ביוזמתו במטרה לתת מענה לנערים רבים שמחפשים ישיבה ברוח חסידית חלוצית.

כזכור בתחילת השבוע התפרסם מכתב רבנים ואישי ציבור הקורא לתמוך ולחזק את הישיבה. בין השאר חתמו על המכתב זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן, הרב דב ליאור רבה של קרית ארבע – חברון, הרב שמואל אליהו רבה של צפת, הרב אליקים לבנון רב השומרון, הרב יהושע שפירא ורבנים נוספים, לצד אישי ציבור בולטים כמו יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, ישראל גנץ ראש המועצה האזורית בנימין, ח"כ בצלאל סמוטריץ ואישים נוספים.

היו שותפים ותרמו לישיבת פרי הארץ >>

מכתב הרבנים
מכתב הרבניםצילום: פרי הארץ