סיום קורס קצינים קרביים אחוד מחזור 58
סיום קורס קצינים קרביים אחוד מחזור 58 צילום: דובר צה"ל

טקס סיום קורס קצינים קרביים אחוד מחזור 58 התקיים היום (חמישי) בבית הספר לקצינים במצפה רמון.

הטקס נערך במעמד סגן הרמטכ''ל האלוף אייל זמיר, מפקד זרוע היבשה האלוף יואל סטריק, מפקד פיקוד ההכשרות והאימונים האלוף מוטי ברוך, ומפקד בית הספר לקצינים אלוף-משנה גיא לוי.

בהתאם להנחיות משרד הבריאות וחיל הרפואה, הטקס שודר בפלטפורמות הדיגיטליות של צה״ל למשפחות וחברי הצוערים.

לצוערים הוענקו דרגות הקצונה סגן וסגן משנה, ודרגותיהם של הקצינים המצטיינים נחשפו על ידי סגן הרמטכ"ל אלוף אייל זמיר. הבוגרים עתידים להשתלב בתפקידי הקצונה ביחידות הקרביות של צבא היבשה.

האלוף זמיר אמר בטקס: "בוגרים יקרים, מהיום מוטלת עליכם משימת הפיקוד המורכבת. אנו סומכים על הכישורים שלכם ועל ההכשרה שעברתם ובטוחים שתצטיינו בכך, כעת אתם קצינים. להיות קצין משמעויות רבות, להיות קצין אתם נדרשים למקצועיות, להיות קצין זה להוביל מלפנים, להיות קצין זה להתנהל באופן ממלכתי. להיות קצין זה להשתמש בכוח הרב שניתן לך בתבונה ולמען המשימה בלבד. ובכלל כך חוק השיפוט הצבאי- חובה עליכם להקפיד על המשמעת הצבאית בד בבד עם הקפדה על כבודם ורגשותיהם של חיילותינו וחיילינו.

''היו קשובים לחיילכם, דברו איתם בגובה העיניים, היו מידתיים, היו שקולים, מעטו ככל הניתן בשימוש בכליאה, זהו אמצעי קיצוני לעבירות משמעת קיצוניות, אלימות ועבריינות. אתם יוצאים לתפקידכם החדש בתקופה מורכבת, אשר מחייבת אתכם להישאר ערניים שבעתיים - בידיכם מוטלות כעת גם בריאות וכשירות היחידה''.

זמיר הוסיף ''אני סומך עליכם שתובילו את פקודיכם בשדה הקרב. לא נוכל לממש את ייעודנו ללא כוח יבשתי איכותי, חזק ועוצמתי. אתם חוזרים כמפקדים - למערך התמרון היבשתי המועשר ביכולות אש, אוויר, ומודיעין והמורכב מכוחות שריון, חיל רגלים ותותחנים, הנדסה ואיסוף קרבי, מערך הגנת הגבולות, כוחות קומנדו ויחידות מיוחדות. כלל הכוחות בשדה הקרב פועלים באופן משולב ומתואם למען המטרה המשותפת – ניצחון".

מפקד בית הספר לקצינים, אלוף-משנה גיא לוי: "קצין הינו מפקד, משימתי ואנושי, בעל כושר מנהיגות, אחראי על מקצועיותו, הפועל באחריות ובתחושת שליחות וממלכתיות להגנת המדינה על פי רוח צה״ל. בעל יכולת לקבל החלטות ולשאת בתוצאותיהן גם בתנאי לחץ ולנוכח כל קושי, ביוזמה, בנחישות ובאומץ לב. מהוה דמות לחיקוי בצה״ל ומופת בחברה הישראלית.

''הקצין הלוחם נדרש לפיקוד מלפנים, מנהיגות, בקיאות במקצוע הצבאי והבנה כי פעמים רבות גורל המערכה בידיו, בשגרה, בביטחון השוטף, בחירום ובמלחמה. ברוח המשפט החרוט על קירות האבן 'ממני תראו וכן תעשו' הובילו את אנשיכם תוך דוגמא אישית, הכינו אותם לכל משימה וזכרו שאתם עמוד האש לפני המחנה", הוסיף מפקד בה''ד 1.