אפשר גם קצת אחרת
אפשר גם קצת אחרת צילום: iStock

מגפת הקורונה פגעה בכל העולם, כאשר חלק מהנפגעים העיקריים היו בעלי המסעדות שנאלצו למצוא דרכים חדשות בשביל להמשיך להתקיים במצב החדש. ריכזנו עבורכם מספר מסעדות יצירתיות במיוחד שמצאו איך להישאר פתוחים וגם לשמור על הלקוחות בריאים.

קפסולות אכילה פרטיות

כשאי אפשר לאכול במסעדה, וגם לא נעים לשבת בחוץ, אפשר פשוט לשבת בבתי זכוכית קטנים על המים. מסעדה יצירתית יצרה קפסולות זכוכית קטנות לסועדים בהן אפשר לשבת בנחת ולאכול בלי חשש. המלצר מכניסים את האוכל מבחוץ בעזרת מגש ארוך ושומרים על כמה שיותר מרחק. גם שלא בטוח כל כך נעים לאכול בתוך קופסת זכוכית בימים חמים במיוחד.

כובעי שמירת מרחק

מסעדה בגרמניה מאפשרת לסועדים לאכול בשולחנות רק כאשר הם חובשים כובעים מיוחדים שיכולים לעזור להם לשמור מרחק אחד מהשני. לכובעים מחוברים ספוגים ארוכים שמחייבים אותם לשמור את המרחק הראוי בשביל שלא לפגוע בפרצוף של מי שנמצא לידם. למרות שהכובעים נראים מגוחכים למדי, הסועדים לא מתלוננים ומעדיפים לאכול מחוץ לבית עם כובע מצחיק מאשר לבשל את האוכל בעצמם.

מלצרי רובוט

ויש גם מי שבמקום להרחיק את המלצרים מהסועדים, פשוט מחליף אותם ברובוטים. הרובוטים של דאדוואן נוצרו במיוחד לתקופת הקורונה והם מסוגלים גם למדוד חום לאנשים בכניסה למסעדה וגם להגיש להם את האוכל לאחר מכן. המלצרים עצמם עברו למטבח והם מעמיסים את צלחות האוכל על הרובוט, גם שעכשיו ככל הנראה הם כבר מקבלים הרבה פחות טיפים מבעבר.

מסעדה פרטית

מדובר במסעדה שכנראה שומרת הכי טוב על כללי הקורונה בעולם כולו. המסעדה נקראת "שולחן לאדם אחד" ואכן יש בה מקום רק לאדם אחד בכל פעם. הסעודה מוגשת לשדה פתוח מהמטבח המרוחק אל השולחן בעזרת סל קטן שקשור לחבל, כאשר רק האדם שאוכל נוגע בכלים ומסדר אותם על השולחן. הבעלים של המקום טוען שבתקופת הקורונה הרבה אנשים רוצים לאכול לבד בשקט של הטבע, והוא רק שמח שהוא יכול להמשיך לעבוד גם בתקופה הנוכחית.

פנדה שומרת מרחק

כשלא נעים לבקש מאנשים לא לשבת לידך במסעדה, אפשר פשוט לשים פנדה שתגיד להם את זה. מסעדה בבנגקוק מילאה את שולחנות המסעדה בפנדות חמודות שגם מזכירים לסועדים לשמור מרחק אחד מהשני וגם מארחים חברה למי שאוכל לבד בשולחן. הם אמנם לא אנשי שיחה גדולים, אבל הם בהחלט עושים אווירה רגועה ונחמדה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו