כמעט: באר שבע עם הפסד נוסף באירופה

גם צמד שערים מרהיבים ונדירים של אקולטסה שהפכו פיגור מוקדם, לא הספיקו להפועל באר שבע שרושמת הפסד שני ברציפות בליגה האירופית

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ח בחשון תשפ"א

כדורגל
כדורגל
צילום: ערוץ 7

כדורגל משחקים 90 דקות ובסוף גרמניה מנצחת. ב-2016 דרך בישראל אחד ממאמני הכדורגל הטובים ביותר כיום באירופה - ההולנדי פטר בוס שמונה באותם ימים למאמן מכבי ת"א.

אחרי שרשם חצי עונה אדירה במונחים ישראליים אז, ללא הפסד אחד ועם תצוגות כדורגל אדירות, את ההיא הוא לא ישכח - בעיקר כי נותר בלי אף תואר. מי שזכתה באותה עונה באליפות הליגה הייתה היריבה המרה - הפועל באר שבע.

מאז, הרבה מים עברו בירדן וכמו מכבי שהלכה והשתפרה גם בוס הלך והתקדם ונחשב כיום לאחד המאמנים הטובים ביותר בכדורגל האירופי כשאחרי קדנציה בקבוצת הפאר ההולנדית אייאקס ובדורטמונד הגרמנית, מ-2018 הוא מאמן את באיירן לברקוזן הגרמנית שהולכת ומשתפרת גם כן.

הערב (חמישי) פגש שוב בוס את הפועל באר שבע, כשהתארח בישראל במסגרת המחזור השלישי של הליגה האירופית עם קבוצתו הגרמנית. למשך מספר דקות חשב בוס שזו כבר קללה והרע מכל עתיד לקרות לו.

היה זה דווקא לאחר שקבוצתו עלתה ליתרון מוקדם בדקה ה-5. שער שיוויון יפייפה של אקולטסה בדקה ה-11 היממה את לברקוזן וכעבור 14 דקות נוספות זו כבר הייתה תדהמה של ממש כששוב אקוטלסה בשער אדיר הימם את הגרמנים האורחים.

בדקה ה-38 הצליחה לברקוזן להשוות לאחר שער עצמי של אור דדיה הצעיר, ובמחצית השניה זו כבר הייתה הצגה של קבוצה אחת - לברקוזן הגרמנית.

בדקה ה-75 נגמר לשחקני באר שבע האוויר ואיתו גם הריכוז כשטעות של שוערה לויטה איפשרה לגרמנים לרשום מהפך משלהם ובדקה ה-88 ננעץ המסמר האחרון כשווירץ כבש את הרביעי של לברקוזן שחתם את תוצאת המשחק - 4:2 לאורחים מגרמניה שמוכיחים שהאמרה של גדול שחקני אנגליה, גארי ליניקר, כי "כדורגל משחקים 90 דקות ובסוף גרמניה מנצחת", עדיין נכונה.

באר שבע רושמת הפסד שני ברציפות באירופה וכעת נמצאת במקום האחרון בבית ג'. בדרך להדחה מוקדמת כבר אחרי שלב הבתים?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il