תלמידים מפתח תקווה יוכלו ללמוד ברמת גן

בית המשפט המחוזי בת״א קבע: כל התלמידים שהחלו את לימודיהם השנה בישיבת רמת גן לא יוצאו ממסגרות הלימודים שלהם.

ערוץ 7 , י"ט בחשון תשפ"א

תלמידים מפתח תקווה יוכלו ללמוד ברמת גן-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

בתום מאבק בן כמה חודשים קיבל בית המשפט המחוזי בתל אביב את הסכמת הצדדים ואיפשר לתלמידים הגרים בפתח תקוה להמשיך ללמוד בישיבה התיכונית ברמת גן.

לחילופין, הורה בית המשפט לעיריית רמת גן ולישיבת רמת גן אשר פעלו ללא אישור לימודי חוץ כמתבקש, לקבל את האישור הנדרש מעיריית פ"ת החל מהשנה הבאה.

מדובר בפשרה שנועדה להבטיח שהתלמידים לא יפגעו עם המעבר בעיצומה של השנה ומנגד להבטיח כי החל משנה הבאה התלמידים יתקבלו רק לאחר אישור עיריית פתח תקוה.

ראש הישיבה הרב פתחיה זיו אור והישיבה שיוצגו על-ידי עו״ד פרופ׳ אביעד הכהן חשפו במהלך הדיון בעתירה את העובדה שאלפי תלמידים מחוץ לפתח תקווה לומדים בעיר בלי שקיבלו אישור ״לימודי חוץ״ המתחייב מכוח הוראות משרד החינוך. ״מרמת גן לבדה לומדים כ-30 תלמידים בפתח תקווה בלי שניתן להם אישור לימודי חוץ״, טענה הישיבה.

פרופ׳ הכהן חשף בתגובתו לעירייה בשם הישיבה כי בישראל לומדים כשישים אלף תלמידי חוץ שלרובם ככולם לא ניתן אישור לפי הנוהל שנקבע לעניין זה בדיו.

כמה מהורי התלמידים שיוצגו ע״י עו״ד אילן בומבך טענו לפגמים נוספים של שינוי וחוסר ניקיון כפיים מצד עיריית פתח תקווה.

בדיון שנערך אתמול (חמישי) הודיע השופט אליהו בכר מבית המשפט המחוזי בת״א שכל התלמידים שהחלו את לימודיהם השנה בישיבת רמת גן לא יוצאו ממסגרות הלימודים שלהם. כמו כן הורה השופט לצדדים, וביניהם משרד החינוך, לדאוג לכך שלקראת השנה הבאה ימלאו אחר הוראות הדין בעניין זה.