אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

מאבקי שליטה או קרב רוחני? שלושת העיתונים החרדיים מפרסמים הבוקר (ו') מודעה חריפה של מועצת גדולי התורה נגד המבקשים "לקעקע את חומות ההיבדלות של הציבור החרדי מהעולם החיצוני", כלשונם.

במוקד הביקורת החרדית המרומזת: שר התקשורת יועז הנדל.

לפני כחודש הבהיר משרד התקשורת כי יפעל לביטול החסימה שמונעת מבעלי טלפון עם "מספר כשר" לחייג למספרי חירום ושירותי מצוקה ורווחה.

בין היתר שוקל המשרד לקבוע ברישיונות מפעילים פנים ארציים וחברות הסלולר הוראות האוסרות על חסימת החיוג למספרי טלפון ארציים מקוצרים בעלי 3 ו-4 ספרות שהקצה משרד התקשורת לצורך מוקדי חירום, מצוקה ורווחה, כגון מוקד 100 של המשטרה, מוקד ער"ן ועוד.

על פי המיזם, חברות הסלולר גם לא יוכלו לחסום את ההתקשרות למספרים ממשלתיים. בקשה לחסימה תוגש לבעל הרישיון עבור כל מספר בנפרד ולא עבור קבוצת מספרים.

חברי ועדת הרבנים המפקחת על תכני הטלפונית הכשרים לא אהבו את המיזם בלשון המעטה ולאחר שתקפו בחריפות את שר התקשורת מעל במת היומונים החרדיים הם גייסו אף את הרבנים.

“כולנו עדים להצלה הגדולה הנעשית בארץ ישראל בקיום הטלפון המאושר ע”י גדולי ישראל המיועד אך ורק לדיבור בלבד, ללא כל שירותי תוכן, ובפיקוח וועדת הרבנים לענייני תקשורת העומדת כחומה בצורה למעלה מחמש עשרה שנה”, נכתב במכתב הרבנים.

“דבר זה הוא לצנינים בפני תנועות רפורמיות וגופים אחרים אשר כל מחשבתם ומגמתם לקעקע את חומות ההיבדלות של הציבור החרדי מהעולם החיצוני, ועושים ככל יכולתם לבטל את הסדר הטלפון הכשר”.

לדבריהם, "רבני ופעילי הועדה הנצבים על המשמר במסירות עצומה עומדים בפרץ גם נגד אנשים אשר למען בצע כסף קידשו מלחמה ובערמומיותם מנסים להכניס לקומה הכשרה תכנים פסולים המזיקים מאוד לנפש שומעיהם [ובכך לאלץ לחסום טווחי מספרים], ואף הגדילו בחוצפתם לתבוע את הוועדה בתביעות סרק בערכאות שונות. ויעמדו על הברכה החברות המפעילות מרחב קולי שהתחייבו על כללי ופיקוח הוועדה”.

“נחרדנו לשמוע שלאחרונה מבקש גוף מנהלי לחייב את חברות התקשורת בהגבלות ותנאים אשר יפגעו בפיקוח הוועדה, דבר המהווה פגיעה בציפור נפשו של הציבור החרדי. ועוד גורם מנהלי אחר, אשר תובע לפרק את עמותת וועדת הרבנים לענייני תקשורת ח”ו, ובכך יפגעו מאות אלפי איש, היו לא תהיה. אנו קוראים לכל הגורמים שיש בידם לפעול בעניין להתגייס בכל יכולתם כדי לעצור דברים אלו”.

“ישראל קדושים צאו וראו כמה הודאה יש לנו להודות לד’ אשר בחר בנו מכל העמים ונתן לנו את תורתו, כאשר כיום נוסף הבדלה מיוחדת מטומאתם ושפלותם אשר בסמרטפונים השונים נעשו כל גויי הארצות כעבדים ושפחות המשועבדים בכל ליבם למכשיריהם, ואנו זכינו שנתפשט ההוראה הברורה בכל בית ישראל ונעשו כולם אגודה אחת להשתמש אך ורק בטלפון המאושר ע”י וועדת הרבנים לענייני תקשורת, וכל אשר לו יתן האדם בעד נפשו. בתפילה ובתחנונים שנזכה במהרה למלאה הארץ דעה את ד'”.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו