עו"ד אייל בסרגליק
עו"ד אייל בסרגליק צילום: אלי מעייני

עו"ד אייל בסרגליק (41), אחד מבכירי עורכי הדין הפליליים בארץ, הגיש הבוקר (שישי) את מועמדותו למשרת פרקליט המדינה.

בסרגליק ייצג ומייצג נאשמים בפרשיות רבות. בין היתר ייצג בסרגליק את סמפכ"ל המשטרה לשעבר אילן פרנקו, את קובי בן גור בפרשת רשות המסים, את בנק לאומי בפרשת יועצי ההשקעות, את ח"כ חיים כץ בפרשיית העמותות, את ח"כ איוב קרא, את החייל אלאור אזריה, את דודי אפל ועוד.

בסרגליק מנהל משרד עורכי דין אשר מדורג מזה שנים רבות במדדי הדירוג של דן אנד ברדסטריט ו-BDI, בתחומים פלילי, צווארון לבן ונדל"ן.

בסרגליק משמש כיו"ר הפורום הפלילי הארצי של לשכת עורכי הדין (במשותף) ושימש בעבר כמשנה ליו"ר מחוז תל אביב, וכן כיהן במספר תפקידי מפתח בתחום הפלילי, ביניהם יו"ר הוועדה לעניינים פליליים של מחוז תל אביב, סגן יו"ר הפורום הפלילי הארצי, וסגן יו"ר הוועדה לעניינים פליליים של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין. הוא משמש כיו"ר וועדת הקשר קרית אונו וכיו"ר סניף קרית אונו של לה"ב וכן משמש כיו"ר עמותת אפשרות המחלקת מזון לנזקקים בקרית אונו.

בנוסף משמש בסרגליק כמרצה בקריה האקדמית אונו, בבית ספר הגבוה למינהל כספי (מפע"ם) ובלשכת עורכי הדין, וכן כפרשן משפטי בערוצי וכלי התקשורת השונים. בעברו היה עוזר ראש מדור חוק ושיטור של הצבא, ועוזר ראש מדור טקסים של הצבא, וזכה להיות מצטיין ראש אכ"א, מצטיין רמ"ח פרט.