ח"כ הילה שי וזאן סיירה בשומרון: "ארץ אבותינו ואימותינו"

חברת הכנסת מכחול לבן ביקרה בשומרון עם ראש המועצה יוסי דגן והבטיחה לסייע בחיבור התשתיות ליישובים שמנותקים ממים וחשמל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בחשון תשפ"א

ח"כ הילה שי וזאן סיירה בשומרון: "ארץ אבותינו ואימותינו"-ערוץ 7
הילה שי וזאן בשומרון
צילום: דוברות

ח״כ הילה שי וזאן (כחול לבן) סיירה אתמול (חמישי) בשומרון, עברה בין היישובים ונפגשה בעלי עסקים שמתמודדים עם המשבר הכלכלי שהביאה עימה מגיפת הקורונה.

שי וזאן נפגשה עם יו״ר המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ביקרה בתצפית ״המרפסת של המדינה״ שצופה על כל מרכז הארץ, וכן ביקרה במפעל מוצרי הפלסטיק ״ליפסקי״ וביקב ״טורא״ ברחלים.

חברת הכנסת ביקשה את הקשר לאנשי השומרון ולסייע להם בפתרון בעיות. בעת הסיור, נחשפה ח״כ שי וזאן לבעיות תשתית חמורות בתחום המים והחשמל באיזור, וכן לעיכובים בירוקרטיים קשים של פרוייקט תיירות מקומי. ח"כ שי וזאן התחייבה לפעול מול הממשלה ובתוך הכנסת כדי לסייע למועצה האזורית לשגשג ולספק לתושביה חיים ברווחה.

״יהודה ושומרון היא ארץ אבותינו ואימותינו, בה התעצבה זהותינו, התרחשו אירועי התנ״ך, אליה יש לי קשר עמוק ואהבה גדולה. מתוך תחושה זו, משהתאפשר לחזור לעשות סיורי שטח, ידעתי שאני חייבת להגיע לשומרון במהרה", אמרה שי וזאן.

הילה שי וזאן
צילום: דוברות

במהלך הסיור נחשפה ח"כ שי וזאן לבעלי עסקים שנלחמים בגבורה בשביל לשמור על העסק ולא להוציא עובדים לחל״ת לאור המשבר. "פגשתי מתיישבים ערכיים וציוניים, שחיים עם בעיות חוזרות במים וחשמל ב'יישובים צעירים'- מצב בלתי נסבל, שיש לטפל בו במהרה. במהלך שיחתי עם יו״ר מועצת שומרון, יוסי דגן, התחייבתי כי אעשה כל שביכולתי כדי להסדיר את עניין במהרה, ולאפשר את רווחתם של עשרות אלפי אנשים.

''אגיד זאת חד וחלק - לא מדובר ב'יישובים צעירים' שקיימים שנה שנתיים ואין אליהם כביש, לא מדובר בהתיישבות ארעית - מדובר ביישובים של ממש, חלקם בני עשרות שנים, עם מאות תושבים וחייבים לספק להם את תשתיות הבסיס, כמו לכל אזרח אחר במדינה".

''בהמשך, כפי שעלה בשיחתי עם יושב ראש המועצה, העלתי בפניו כי בעייני האתגר המשמעותי של השומרון ואיזור יהודה ושומרון בכלל הוא משיכת קהילה שאינה בהכרח דתית. אני רואה באיזור זה הזדמנות ענקית עבור זוגות צעירים שמעוניינים להישאר באיזור המרכז במחירים שפויים. יכול להיות שהפתרון לבעיית הדיור שלנו יגיע דווקא מהשומרון״, הוסיפה ח"כ שי וזאן.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, הודה לחברת הכנסת שי וזאן: ''נכנסת לכנסת כרוח סערה, ורואים את הלב הגדול שלך בכל דבר, מקדמת כל תחום שמגיע אלייך. אני מודה לך בשם כל תושבי יו''ש על העזרה שאת מושיטה לנו כמו לכל אזרחי המדינה.

''אני מודה לך באופן מיוחד על ההתגייסות לסוגיה הכואבת של העדר חשמל סביר במקומות שכמו שאמרת בצדק הם לא מאחזים ולא ישובים צעירים, אלו ישובים במדינת ישראל שצריכים לקבל תוכנית מתאר, בוודאי שלא נכון למנוע מהם לקבל את התשתיות המינימאליות ההומניטאריות בשנת 2020''.

דגן הדגיש: ''אנחנו מצפים מהממשלה, גם מכחול לבן וגם מהליכוד, לסיים את האפליה הזו והעוול כלפי למעלה מ-15,000 אזרחים המתגוררים במקומות המכונים בתקשורת 'מאחזים' או ישובים צעירים, אנשים שם משלמים מיסים, עושים צבא, ומגיע להם לקבל תשתיות מים בסיסיות".