ברק אובמה: ביידן יהיה נשיא של כולם

נשיא ארה"ב לשעבר פרסם הצהרה בה בירך את ג'ו ביידן וסגניתו והביע תקווה שיצליח לאחות, לפחות במעט, את השסע בציבור האמריקני.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ' בחשון תשפ"א

ברק אובמה
ברק אובמה
צילום: רויטרס

נשיא ארה"ב לשעבר, ברק אובמה, פרסם הערב (מוצ"ש) ברכה בעקבות בחירתו של המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן לנשיא הבא של ארה"ב.

"אינני יכול להיות גאה יותר היום בהישג של הנשיא הבא שלנו ג'ו ביידן. אינני יכול להיות גאה יותר בבחירה פורצת הדרך של קמלה האריס כסגניתו", נכתב בהודעה שפרסם אובמה.

לדבריו, "הבחירות האחרונות התקיימו בנסיבות שהאמריקנים מעולם לא חוו והסתיימו בנתוני הצבעה שכמותם לא נראו מעולם. לא משנה איך יספרו את הקולות, בשורה התחתונה מדובר בניצחון היסטורי וברור של ג'ו ביידן".

"אנו ברי מזל שלג'ו יש את מה שצריך כדי להיות נשיא, משום שכשהוא ייכנס לבית הלבן בינואר הוא יתמודד עם שורה של אתגרים יוצאי דופן שלא עמדו בפני אף נשיא, ביניהם מגיפה משתוללת, כלכלה ומערכת משפט במצוקה ודמוקרטיה תחת איום של הקצנה".

"אני יודע שהוא יעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר כשטובת העם האמריקני נמצאת בראש סדר היום שלו. לכן, אני ממליץ לכל אזרח אמריקני לתת לו הזדמנות ולהעניק לו את תמיכתו. תוצאות הבחירות מראות כי אמריקה נותרה לאחריהן מפולגת מאוד. זה לא תלוי רק בג'ו ובקאמלה, אלא בכל אחד מאיתנו, לעשות את שלו - להושיט יד מעבר לאזור הנוחות שלנו, להקשיב לאחרים, למצוא בסיס משותף ולהתאחד יחד".

אובמה, שהתגייס לסייע לקמפיין ביידן והגביר את פעילותו בימים האחרונים שלפני יום הבוחר ציין כי ישמח לתמוך בנשיא הנבחר ולעזור לו בכל נושא שיבקש.