הניה: לחבור לארגוני השמאל

מנהיג חמאס קורא לגיבוש אסטרטגיה של מאבק בישראל, כולל ע"י שיתוף פעולה עם ארגוני השמאל בעולם.

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ' בחשון תשפ"א

איסמאעיל הניה
איסמאעיל הניה
צילום: פלאש 90

איסמאעיל הניה, מנהיג חמאס, קורא לגיבוש אסטרטגיה ותוכנית פעולה למאבק ב"משולש הרשע" החותר לחסל את הבעיה הפלסטינית ולפגוע באומה האסלאמית.

בדברים שנשא בכינוס אונליין של הקואליציה העולמית לתמיכה בירושלים ופלסטין תחת הכותרת "פלסטין היא פיקדון, הנורמליזציה בגידה", אמר הניה כי הבעיה הפלסטינית נקלעה למשולש ברמודה מדיני והרסני, המורכב מעסקת המאה, תוכנית הסיפוח ומדיניות הנורמליזציה.

האסטרטגיה שהציע הניה נשענת על איחוד השורות בקרב העם הפלסטיני ורכישת אמצעי הכוח והמנע המדיניים למאבק בכיבוש ובתוכניות לחיסול הבעיה הפלסטינית.

מרכיבים נוספים באסטרטגיה זו הינם: המאבק ("עמנו לא יוכל להשיג שחרור אלא באמצעות המאבק"), הסדרת היחסים עם העולם הערבי והאסלאמי כדי לגבש חזית איתנה ופתיחות ביחסים עם "האנשים החופשיים" (או "הליברלים", ביטוי שמשמעותו ארגוני השמאל) כדי לנצל את מקור הכוח שלהם להסיר את הלגיטימציה לישראל, להתמודד עם הנרטיב הציוני ולבסס את הזכות הפלסטינית.

אנחנו רוצים לעבור מאסטרטגיה של תמיכה וסיוע לאסטרטגיה של שותפות מלאה לשחרור פלסטין וירושלים ולהתמודדות עם התוכניות החותרות לחיסול הבעיה (הפלסטינית)... אנו רוצים לעבור מתמיכה בכוח מעודן לתמיכה בכוח הכסף והנשק למוג'אהידין ולנאחזים בירושלים ובסביבותיה וגם תמיכה באסטרטגיה מדינית", אמר הניה.