מספיק בקושי: חיפה במקום הראשון

אחרי התיקו במשחק העונה מול מכבי ת"א, חיפה כמעט שוב שמטה יתרון בן שני שערים מול מ.ס אשדוד. זה הספיק לה למקום הראשון באופן זמני

נרי וייס - ערוץ 7 , כ' בחשון תשפ"א

מספיק בקושי: חיפה במקום הראשון-ערוץ 7
רוקאביציה חוגג את שערו השישי העונה בליגת העל
צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

הפעם היחידה בה מ.ס אשדוד ניצחה את מכבי חיפה באצטדיון סמי עופר הייתה לפני כמעט ארבע שנים, כשגם אז מי שאימן אותה היה רן בן שמעון אך זה לא עמד הקווים לאחר שריצה עונש הרחקה.

הערב (מוצאי שבת) שוב הגיעה אשדוד עם רן בן שמעון לחיפה, כמעט שוב שיצאה עם נקודות מהאצטדיון החיפאי וכנראה שוב יספוג מאמנה עונש הרחקה לאחר שתקף בחריפות את שופטי המשחק וארגון השופטים מיד לאחר המשחק במתקפה כמעט חסרת תקדים.

חיפה עלתה ליתרון משער נוסף של החלוץ הטוב ביותר בליגה, ניקיטה רוקאביציה, רגע לפני הירידה להפסקת המחצית בבעיטת עונשין מ-11 מטרים, במה שהיה שערו השישי העונה בליגה ומשחק תשיעי ברציפות בכל המסגרות בו הוא כובש.

צ'ארון שרי הכפיל את התוצאה בדקה ה-63 ונראה היה שחיפה מתאוששת מאיבוד שני השערים מול מכבי ת"א במשחק העונה שהתקיים בשבוע שעבר.

אך אז הגיעה אשדוד וכמעט שעשתה מכבי כששגיב יחזקאל צימק בדקה ה-70 ורק עומרי גלזר מנע את השיוויון.

רן בן שמעון מאמן אשדוד עשוי למצוא את עצמו מורחק למשחקים רבים לאחר שמתח ביקורת קשה בסיום על ארגון השופטים כשאמר: "יש ארגון שאסור לדבר עליו כי אז אתה יושב בחוץ כמה שבועות. דניאל בר נתן (שופט המשחק - נ"ו) לא מצליח להבין כי הוא לא הגיע מהכדורגל, הם באים מהכיתות. בגלל זה חוסר האחידות שלהם צועק לשמיים, אני לא יכול להגיד מה אני חושב על החבר'ה הללו כי אקבל הרחקה".

באיגוד השופטים מצידם הגישו מיד תלונה נגד בן שמעון לתובע ההתאחדות לכדורגל ונראה כי בכל מקרה בן שמעון יאמן את אשדוד בזמן הקרוב מהיציע.

חיפה? זו סופגת משחק שמיני ברציפות בכל המסגרות ואם לחבר את העונה שעברה אזי שהיא לא מצליחה לשמור על שער נקי בתשעת משחקי הליגה האחרונים שלה. הרבה עבודה למאמנה ברק בכר אם זה ירצה לשמור על המקום הראשון אליו העפילה באופן זמני, עד לסיום העונה בדרך אולי לתואר אליפות היסטורי מזה שנים רבות.

במשחק נוסף הערב בליגת העל בכדורגל גם מכבי נתניה ניצחה בתוצאה זהה את יריבתה, כשגברה על הפועל חיפה המתדרדרת בתוצאה 2:1 משער ובישול של חן עזרא הנהדר.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il