בישיבת הגולן
בישיבת הגולן צילום: האיחוד הלאומי

ראשי מפלגת האיחוד הלאומי - יו״ר המפלגה ח״כ בצלאל סמוטריץ׳, ח״כ אופיר סופר ומנכ״ל המפלגה יהודה ולד, ממשיכים את "מסע הציונות הדתית" ברחבי הארץ, ובסוף השבוע האחרון הגיעו לסיור עומק בגליל וברמת הגולן.

הסיור החל בישיבת הגולן, שם נפגשו עם הרב אהרון אייזנטל רב היישוב חספין, הרב יואל מנוביץ ראש ישיבת ההסדר, רבני הישיבה ותלמידיה.

בהמשך נסעו לקצרין, נפגשו עם נציגי תושבים בעיר ומשם המשיכו למפגש עם חקלאים וראשי מושבים בגולן בבית האריזה 'בראשית' ולסיור מקצועי ב'עמק הבכא' עם יזמים אשר מקדמים את פרוייקט טורבינות החשמל באזור.

חברי האיחוד הלאומי המשיכו לקרית שמונה, שם נפגשו עם הרב צפניה דרורי, תושבי העיר וחברי גרעין. את היום סיימו בעיר צפת שם נפגשו עם נציגי הציונות הדתית ועם רב העיר הרב שמואל אליהו.

במהלך הפגישה עם הרב אליהו תקף ח״כ סמוטריץ׳ את הממשלה ואמר כי ״העובדה שאין בחודשים האחרונים היערכות מצד הממשלה לקליטת מאות אלפי עולים על רקע משבר הקורונה היא ליקוי מאורות".

סמוטריץ׳ הוסיף כי ''ישנם גלי אנטישמיות חמורים בעולם לצד מגיפת הקורונה הצפויים לדחוף מאות אלפי יהודים לעלות ארצה וחייבים להיערך לקליטתם ולייצר פתרונות דיור, תעסוקה ועוד עבורם. האחריות שלנו כלפי אחינו שבתפוצות דווקא בעת הזו גדולה ולצערי ממשלת ישראל עוצמת עיניה מול אתגר חשוב זה״.

מנכ״ל האיחוד הלאומי יהודה ולד סיכם את הסיור ואמר "אנחנו ממשיכים לעבור בארץ לאורכה ולרוחבה, מסע של הקשבה וחיבור. אנו פועלים הן כדי לסייע ולתת מענה לצרכים השונים בעשייה הברוכה, והן כדי לאחד את כל הכוחות בציונות הדתית - יחד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו