משבר הקורונה: תמיכה בלחם וחלב יומי לכ- 20,000 ילדים

פרויקט יחודי יספק קצבת מזון יומית לאלפי ילדים. קופת העיר: "חייבים לוודא שהבסיס המינימאלי לילדים לא חסר".

בשיתוף 'קופת העיר' , כ"א בחשון תשפ"א

משבר הקורונה: תמיכה בלחם וחלב יומי לכ- 20,000 ילדים-ערוץ 7
אילוסטרציה
istocok

מיזם יחודי של 'קופת העיר' יתמוך באלפי משפחות ובכ-20,000 ילדים, בתמיכה חודשית קבועה לצורכי מזון בסיסיים.

מטרת הקיצבה היא להבטיח כי לילדים יהיה לחם וחלב מידי יום, ובכך לתת להם עוגן תזונתי.

המיזם אשר זוכה לשם "קרן עוללים" נולד בעקבות צורך אשר זיהו במהלך משבר הקורונה במערך התמיכה והסיוע למשפחות נצרכות של 'קופת העיר', ומטרתו לוודא שלכל הפחות למשפחות הנצרכות יהיה יכולת לתת לילדים את המזון הבסיסי ביותר.

המיזם קיבל את דחיפתו וברכתו של הרב חיים קנייבסקי אשר רואה את המיזם "כצורך הדור". התומכים בקרן אף מקבלים "שטר שותפות" רשמי בחתימת ידו של הרב קנייבסקי, בו הוא מברך את התורמים בפרנסה טובה ברווח, וחותם כי הם לוקחים עימו חלק ב"שותפות בתורה" – בכך שמסייעים בהאכלתם של הילדים ו"שותפות בתפילה" – בכך שייכללו בכל ברכת חודש של הרב.

בכוונת 'קרן עוללים' לחלק מידי חודש סכום של 300 ש"ח לכל משפחה, אשר כאמור ניתן לטובת אוכל בסיסי לילדים, ולקצבת מזון יומי "מטרת הקרן החדשה 'עוללים שאלו לחם', להשלים ל-300 ש"ח עבור כל ילד, כסף נטו שיוודא שיש לכל ילד, את הלחם, החלב והגבינה שהוא זקוק. 300 שקלים הם אמנם מינימום, אבל ראשית צריך לוודא שהבסיס המינימלי לא חסר." אומרים בקופת העיר.

בימים אלו מגייסים בקופת העיר תומכים נוספים לקרן היחודית "בעקבות הפצת הקמפיין מתגייסים אנשים רבים שמעוניינים לקחת חלק, לתרום להאכלת הילדים ולקחת חלק בשטר השותפות עם הרב קנייבסקי. יש צורך שגם במשפחות האלו יישמר העוגן של קצבת מזון לכל ילד וילד. שלא יהיה מצב בדורנו דור השפע, ערב שנת תשפ"א בו קיימים ילדים רעבים ללחם חלילה, או צמאים לכוס חלב". הוסיפו יוזמי המיזם.

המעוניינים לקחת חלק בשותפות יכולים להצטרף במוקד ייחודי שהוקם לצורך המיזם, ובו יעבירו את פרטי שמותיהם לשטר השותפות ולברכת החודש.

ללקיחת חלק במיזם לחצו כאן

שטר השותפות
קופת העיר