פועל בניגוד לחוק? אבי ניסנקורן
פועל בניגוד לחוק? אבי ניסנקורן צילום: דוברות לשכת עורכי הדין

מנכ"ל ארגון 'בצלמו', שי גליק, פנה למשנה ליועמ"ש, דינה זילבר, בדרישה שתנחה את שר המשפטים אבי ניסנקורן שלא לפעול לשינוי נוסח בטפסים הקשורים למשרדו מההגדרות 'אבא' ואמא' ל'הורה 1' ו'הורה 2'.

גליק ציין במכתבו, "השבוע הוגשה הצעת חוק שבכלל הטפסים הממשלתיים ישונו הטפסים מ'אבא' ו'אמא' ל'הורה 1' ו'הורה 2'. ניתן לתמוך בחוק וניתן גם להתנגד לו כמובן. החוק לא עבר בכנסת ונפל".

חרף זאת הודיע שר המשפטים שהוא יפעל שבמשרד המשפטים ישונו הטפסים בהתאם לרוח הקביעות בחוק שנפל.

במכתבו ציין גליק מספר מקרים שבהם התערבה זילבר בפעילות שרים שהיו לא לפי החוק לטענתה, "אזכיר לדוגמה כאשר שרת התרבות פעלה בניגוד לחוק והורתה לפעול לקיצוץ תקציבי תרבות במוסדות שתמכו בנכבה ובטרור הנחית אותה שזה אסור. כך גם פעלת מול שר החקלאות אורי אריאל שביטל תקני שירות לאומי לארגון 'בצלם' ו'אמנסטי'".

גליק הזכיר גם את פעולתה של זילבר מול השר ירושלים ומורשת השר זאב אלקין שביטל סיורים של ארגון השמאל 'עמק שווה' בפרויקט 'בתים מבפנים' "עוד באותו יום התערבת בעניין. בטוחני שאף כאן תתערבי בעניין ותנחי את השר לשמור על החוק".

"כמובן שככל שהחוק יעבור המצב יהיה שונה אולם אין ספק שלו החוק היה עובר וראש עיר היה קובע שהוא מצפצף על החוק וכותב בטפסים 'אבא' ו'אמא' בניגוד לחוק שעבר היית נוזפת בו. אין ספק שגם במקרה זה תנחי את השר הסורר לשמור על החוק", הוסיף.

מארגון בצלמו נמסר, "חוק אחד למירי רגב וחוק אחד לאבי נסנקורן. לא ניתן שתהיה איפה ואיפה".