השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון (כחול לבן) שוחח היום (ראשון) עם ינון מגל ובן כספית ב-103fm על המשבר הקואליציוני שממשיך להעמיק.

השר מיכאל ביטון הדגיש כי "כחול לבן כאן כדי להישאר. שילמנו מחיר על הכניסה לממשלה שידענו שנשלם אותו ואנחנו חופשיים לעשות את מה שטוב לאזרחים ולמדינה בשעה הזאת. זה לא בחירות רביעיות ולא בזבוז של 3 מיליארד שקל שאפשר לתת ל-30 אלף עסקים 100 שקל מענק ולא לעשות בחירות. אבל אם בנימין נתניהו והליכוד לא יעבירו תקציב שיופעל בממשלה במשרדים בעמותות וברשויות בינואר אין לממשלה הזאת זכות".

זאת למרות שעל פי הפשרה שהושגה, תקציב המדינה צריך לעבור עד לתאריך 23 בדצמבר. השר הסביר כי: "יש הבדל בין החוק למהות, החוק אומר שהממשלה נופלת ב-23 לדצמבר אם אין תקציב, אם נעביר תקציב 21 לממשלה בשבועות הקרובים ואנשי האוצר יגידו שהם צריכים שבוע-שבועיים לגמור את ההליך וזה יגלוש לתחילת ינואר זה בסדר אבל התנאי הוא שלממשלה ולמשרדים יהיה כסף לטפל. אם צריך נאלץ להפיל את הממשלה כשנראה שהיא לא משרתת את האזרחים ולא מביאה את תקציב 21".

על הפיצול למחנות בתוך מפלגתו אמר: "אני מאמין שלכחול לבן יש רק מנהיג אחד וזה בני גנץ, הוא גיבש את כולנו. אני מחויב לעמדתו ותפיסתו, אני אומר את דעתי בכול מקום ואני סומך עליו שהוא נכנס לממשלה מטעמים של טובת המדינה. הממשלה, עם כל הביקורת היא יכולה לעשות טוב אבל צריך לרצות לשמור על האחדות ולקיים את הרוטציה ולפעול למען האזרחים ולא למען מניעים אישיים.

''אני מאמין שבני גנץ קורץ מחומר של ראשי ממשלה, צבר את המחיר הפוליטי וההשתפשפות בפוליטיקה והוא אחד האנשים הכי ראויים להנהיג את המדינה, אנחנו נעשה את המיטב ונקווה שהציבור ייתן את התמיכה וההבנה שזה האילוץ הגדול שנאלצנו לעשות למען הקורונה וביטחון ישראל בימים אלו".