בני עקיבא זוכרת ומצדיעה לחנה סנש הי"ד

משלחת מצומצמת מהנהלת בני עקיבא בהובלת המזכ"ל יאיר שחל עלתה הבוקר לקברה של חנה סנש בהר הרצל בירושלים, במלאת 76 שנה להוצאתה להורג

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בחשון תשפ"א

בני עקיבא זוכרת ומצדיעה לחנה סנש הי"ד-ערוץ 7
בני עקיבא על קבר חנה סנש הי"ד
צילום: בני עקיבא

היום, כ"א חשוון, הוא יום נפילתה של הלוחמת והמשוררת היהודייה חנה סנש שהוצאה להורג לפני 76 שנים בבודפשט שבהונגריה במהלך מלחמת העולם השנייה.

תנועת בני עקיבא, שהחלה כעת את פעילות חודש הארגון, בחרה במילותיה של חנה סנש –"קול קרא והלכתי"- כנושא שילווה את פעילות חודש הארגון השנה בסניפי התנועה בכל רחבי הארץ.

משלחת מצומצמת (עקב הגבלות הקורונה) מהנהלת התנועה בהובלת המזכ"ל יאיר שחל עלתה הבוקר לקברה שבהר הרצל בירושלים. הפעילים קיימו אזכרה לזכרה, קראו פרקי תהילים ודיברו על דמותה המיוחדת של חנה סנש הי"ד ומורשתה עבור כולנו גם בימים אלו.

לדברי שחל: "מילותיה של חנה סנש הי"ד - 'קול קרא והלכתי' - בהם בחרנו לעסוק השנה- מסמלים אולי יותר מכל את דמותה המיוחדת. היכולת לשמוע את הקריאה העליונה שמסמנת לכולנו את הכיוון וכתוצאה מכך לפעול על פיה במציאות המורכבת בעולם היא המורשת הגדולה של חנה סנש עבור כל אחד ואחת מאתנו".

"בימים אלו של מציאות משתנה נפעל להעמיק ב'קול קרא והלכתי' שלימדה אותנו חנה סנש ונפעל לחיבור הדור הצעיר למורשת הגדולה שהשאירה אחריה", הוסיף.