נתניהו: נאשר ישוב חדש בעוטף עזה

ראש הממשלה פתח את ישיבת הממשלה בהתייחסות למצב מגיפת הקורונה ולהחלטה על הקמת ישוב חדש באזור עוטף עזה

ערוץ 7 , כ"א בחשון תשפ"א

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח בצהריים את ישיבת הממשלה בהתייחסות לפתיחת חנויות הרחוב בצל העלייה בתחלואה בימים האחרונים.

"הממשלה תשמע היום סקירה על הטיפול במגפת הקורונה. אנחנו פותחים הבוקר את המסחר בחנויות הרחוב. כדי למנוע עלייה מחודשת של התחלואה אנחנו מאפשרים פתיחה עד ארבעה לקוחות בכל עת, תוך שמירה קפדנית על ריחוק והיגיינה", אמר ראש הממשלה.

נתניהו ציין, "אנחנו עדיין נמצאים בשלב מוקדם של החזרה לשגרה. אנחנו בוחנים כל העת את ההשפעות של ההקלות והפתיחה המדורגת בשלבים הראשונים, כדי למנוע התפרצות של המגפה. אנחנו רואים עלייה קלה בתחלואה, אנחנו נבחן היטב אם להמשיך בפתיחה או לעצור".

"אני מבקש מכולם לשמור בקפדנות על הכללים ועל ההנחיות, כדי שנוכל להתקדם בחזרה לשגרה עד שנביא את החיסונים לאזרחי ישראל", הוסיף נתניהו.

בהמשך סיפר ראש הממשלה, "אני מביא היום להחלטת הממשלה החלטה על הקמת יישוב חדש בעוטף עזה. זוהי בשורה גדולה לישראל, זוהי בשורה גדולה ליישובי עוטף עזה. אנחנו ממשיכים לפתח את יישובי הדרום, לרבות המושבים והקיבוצים, אנחנו מפתחים שכונות חדשות בשדרות ובנתיבות. אני חייב להגיד לכם שיש רשימת המתנה על כל בית. זוהי ההוכחה הטובה ביותר לחוסן הלאומי שלנו".

בסיום דבריו התייחס נתניהו לפטירתם של המשורר נתן זך והלורד הרב יונתן זקס, "אני מבקש לציין את פטירתם של שני אנשי רוח שהלכו לעולמם בסוף השבוע. נתן זך ז"ל היה מהבולטים במשוררים שלנו. שיריו, לרבות 'האדם עץ השדה', השאירו חותם על השירה העברית החדשה. הרב יונתן זקס ז"ל, שהיה הרב הראשי של בריטניה, היה מנהיג רוחני והוגה שהעמיד תלמידים רבים. התובנות שלו על המורשת של עם ישראל ועל האנטישמיות יעמדו לדור שלנו וגם לדורות הבאים. יהיה זכרם ברוך".