שגרה בצל הקורונה: בעיריית ירושלים רותמים את בני הנוער לתעסוקה

בני נוער יתנדבו בספריות, במוסדות חינוך ובארגונים מגוונים במשך כ-30 שעות במשך שבועיים. בתמורה לכך הם יזכו במלגה של כ-700 שקלים.

ערוץ 7 , כ"א בחשון תשפ"א

משה ליאון
משה ליאון
צילום: יוסי זמיר

עיריית ירושלים עם פתרון יוצא דופן לבני נוער בזמן הקורונה: פרויקט "תעסוקה בגל השני".

הפרויקט מיועד לבני נוער בגילאים 14-17, תלמידי תיכון על הרצף הסיכוני, אשר כבר זמן רב נאלצים ללמוד מרחוק ולהישאר בביתם.

הפרויקט מציע להם להתנדב במגוון רחב של מקומות ולזכות במלגה לאחר ההתנדבות. התלמידים יתנדבו בספריות עירוניות, במוסדות חינוך ובארגונים מגוונים במשך כ-30 שעות במשך שבועיים, בתמורה לכך הם יזכו במלגה בשווי של כ-700 שקלים. 

מדובר בפרויקט חוצה מגזרים והוא מיועד גם לנוער חרדי וצעירים ערבים ממזרח העיר. כבר בשבוע האחרון החלו להתנדב בו עשרות בני נוער. "הם יוצאים מהבית ומתעלים את הזמן הפנוי שנוצר להם לעשייה חיובית, חשובה וייחודית", מסבירים בחטיבה לקידום נוער וצעירים בעירייה. "אנו רואים את הנערים שהגיעו והתנדבו איתנו במסגרת פרויקטים נוספים שהתקיימו בקיץ חוזרים ולוקחים חלק גם בפרויקט הזה. בני הנוער מבינים את הערך שבהתנדבות ושמחים לשוב כל פעם מחדש ולתרום מזמנם הפנוי עבור החברה".

ראש העיר ירושלים משה ליאון: "אני מברך על הפרויקט החברתי הזה. הנוער בירושלים הוא פני העתיד של העיר ואני שמח על הירתמותם לעשייה משמעותית למען החברה. נמשיך לקיים פרויקטים נוספים מסוג זה, המקדמים ומסייעים לצעירי העיר להתמודד עם הזמנים המורכבים הללו בצל נגיף הקורונה".