היועמ"ש לבג"ץ: לא לדחות העתירות נגד נתניהו

היועץ המשפטי לממשלה משנה את עמדתו בעקבות הודעת ראש הממשלה לפיה הוא אינו מקבל את הסדר ניגוד העניינים שביקש היועמ"ש לכפות עליו

ערוץ 7 , כ"א בחשון תשפ"א

היועמ"ש לבג"ץ: לא לדחות העתירות נגד נתניהו-ערוץ 7
מנדלבליט ונתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה הגיש בצהריים (ראשון) לבג"ץ בקשה להגשת הודעה משלימה מטעמו בעקבות עמדת ראש הממשלה שהוגשה לבג"ץ ולפיה הוא איננו מקבל את הסדר ניגוד העניינים שביקש היועמ"ש לכפות עליו.

בבקשה הבהיר היועץ כי עמדתו לפיה העתירות נגד ראש הממשלה שהוגשו מטעם התנועה לאיכות השלטון וקבוצת עותרים נוספת מיצו את עצמן ודינן להימחק נבעה מחוות הדעת המחייבת שפרסם היועץ.

"על פני הדברים, ככל שהמשיב 2 (נתניהו) אינו מקבל את חוות הדעת המחייבת, על פרטיה, לא ניתן לומר שהעתירות אינן אקטואליות, ונראה שיש צורך בהמשך בירורן", נאמר בבקשה שהוגשה מטעמו של היועץ.

"בנסיבות אלה, יבקש היועץ המשפטי לממשלה מבית המשפט הנכבד לאפשר לו להגיש הודעה משלימה מטעמו, לצורך הבהרת עמדתו ביחס להשלכות תגובת המשיב 2 על המשך בירור העתירות", נאמר עוד בבקשה.

בבקשה צוין כי "במסגרת זאת, יבקש היועץ המשפטי לממשלה להתייחס בתמצית לתגובת המשיב 2 בשני היבטים מרכזיים: האחד, מעמדה המחייב של חוות הדעת היועץ המשפטי לממשלה; השני, התייחסות קונקרטית לסוגיות שביחס אליהן הביע המשיב 2 את הסתייגותו מן המגבלות שפורטו בחוות הדעת".