מה עשה עודד רביבי עם הדגלים השחורים?

ראש מועצת אפרת השתתף ברב שיח עם מובילי המחאות נגד נתניהו ועלה להתקפה. "לא כל עם ישראל נמצא במחאה כי הדובר שלה הוא יאיר גולן".

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"א בחשון תשפ"א

ראש המועצה המקומית אפרת עודד רביבי לא שיער לעצמו כיצד יתגלגל רב השיח אליו הוזמן בסוף השבוע החולף, יחד עם מובילי המחאות נגד ראש הממשלה, שנערך תחת הכותרת "ממחאה להשפעה".

רביבי, נאמן לדרכו לפיה יש לשבת ולדבר גם עם מי שהוא אינו מסכים איתו, הגיע לאירוע בקיבוץ עינת, ושמע את דבריהם של ח"כ יאיר גולן, יאיא פינק ואחרים.

גולן שדיבר במשך דקות ארוכות ולאחריהן מיהר לעזוב זכה לביקורת נוקבת מצד רביבי. "כנראה שלבוא לומר את מה שיש לך לומר וללכת זה השיח החדש", פתח ראש מועצת אפרת.

בהמשך כשנשאל מדוע לא כל עם ישראל נמצא בהפגנות, ברמיזה לציונות הדתית, הוא לא חסך ביקורת משאר המשתתפים. "לא כל עם ישראל נמצא במחאות כי הדובר של המחאות זה יאיר גולן, שהעביר מסר שכולו משסה מפלג ואומר עד כמה הוא צודק וכמה האחרים שוגים".

"אני לא פוסל אף אחד שאומר שחשוב לו יותר מדינה דמוקרטית, אני מבין שיש סולם ערכים שונה משלי, אני גם מבין שאני חייב לנהל איתו שיח ואני מבין שזו טובת הארץ והדורות הבאים שלנגד עינינו", הוסיף רביבי.

הוא המשיך לתקוף בחריפות את ח"כ גולן. "מה שמעתי מיאיר גולן? גנרל שהיה מפקד גם שלי? שצריך לגייס מחנה, צריכים כל יום לגייס לוחמים, צריכים לנצח את הצד השני. היו פה שלוש מערכות בחירות בשנה וחצי האחרונות, זו דמוקרטיה. התוצאות לא מוצאות חן בעיני מישהו? מה לעשות? אלה כללי המשחק העם אמר את דברו. אתה רוצה לעלות על המגרש הזה ולעשות משהו אחר. אז יאיר גולן עלה על המגרש, לא ראיתי שהרכיבו ממשלה, לא קיבלו יותר מידי קולות, בקושי עברו את אחוז החסימה. מפלגת העבודה בקושי עוברת את אחוז החסימה, אז לבוא ולפסול יותר ממיליון מצביעים ולומר אני פוסל כי אני מאמין במשהו אחר, זה לא לבנות גשרים".

הוא המשיך וענה לגבי ההשתתפות בהפגנות. "לא יוצאים למחאה כיוון שדוברי המחאה מניפים דגל שחור ואני מניף דגל כחול לבן. אם באים ובזים למה שאני מאמין בו - ואני מאמין בערכים יהודיים - ואומרים, לא אתה לא חשוב, לנו חשוב רק דמוקרטיה ובא ננהל מאבק רק על הדמוקרטיה אז פוסלים חלק מהעם. אצלי ביישוב אנשים לא הלכו לתפילות בבתי הכנסת, לא קיימו ליל סדר המוני כי הם הבינו שאלה ההנחיות במסגרת הערבות ההדדית של כולנו כדי להתמודד עם המגיפה שנחתה עלינו. אנשים תחת הכותרת של הפגנה עושים סדר כי זו הפגנה, אז מותר להם. למה אתם מצפים? שיצטרפו לציניות הזאת?", תהה רביבי.