הרב שלמה עמאר
הרב שלמה עמאר צילום: מירי צחי

רבה של ירושלים, הרב שלמה עמאר התייחס להפסדו המסתמן של דונלד טראמפ ואמר כי הדבר בא לאותת לעם ישראל שעליו לסמוך על ה' ולא על אומה חזקה ככל שתהיה.

"הרבה שואלים אותי מה שקורה בארה"ב, אנחנו לא פוליטיקאים ומתרחקים מזה, אבל באמת אמרתי, יהי רצון שהקב"ה יעזור שיבחר הנשיא שקיים כי הוא עשה כ"כ הרבה דברים טובים בשביל עם ישראל וארץ ישראל, ואם לא ייבחר זה קצת חילול ה' שעשה ומה יצא לו, אבל אם ייבחר זה קידוש ה' זה הכי טוב", אמר בשיעורו השבועי.

"אבל עכשיו שהדברים עדיין לא ברורים, אמרתי בוודאי שאם ייבחר ההוא שהוכיח את עצמו לטובת עם ישראל זה הכי טוב, אבל גם אם חס ושלום לא ייבחר, אז יש כאן מסר בשבילנו. אולי רוצים לומר לנו יותר מידי אתם סומכים על פלוני, ועל אמריקה, עכשיו תתעוררו מהשינה שלכם ותתחילו להתפלל".

לדבריו, על עם ישראל להתעורר בתשובה. "הוא באמת עשה הרבה דברים טובים. אבל הקב"ה רואה שאנחנו שוקעים מרוב טובה אנחנו אומרים יש לנו הכל, וישמן ישורון ויבעט, יש לנו הכל. ירושלים שלנו וגם הגולן ויש שלום, וגם איראן גוער בהם מפחיד אותם, אבל הקב"ה רוצה שנתעורר ואם לא מתעוררים בתוך טובה הקב"ה מעמיד לנו מלך קשה. כמו שכתוב בגמרא הקב"ה מעמיד אומה קשה או מלך קשה כדי שיתעוררו. אנחנו לא יודעים מה ה' רוצה, אבל הקב"ה הכל עושה בכדי שנעבוד אותו ביתר שאת, אנחנו לא נחכה לתוצאות אלא נתחזק".

בדבריו התייחס הרב עמאר למגיפת הקורונה ולהשלכות הרוחניות של תלמידי ישיבות. "בעוונות הרבים זה נסיון קשה מה שקורה עכשיו, כל אחד יעשה חיזוק בימים אלה, הרבה בחורים שהם בגלל עליות וירידות פותחים וסוגרים את מוסדות התורה, זה השפיע עליהם מהמגיפה".

"זה מצב לא פשוט יש כאלה מתמידים וחזקים לא מפריע להם שום דבר, אבל יש שבדברים האלה הם נחלשים רפים. אנחנו בספינה שמתנדנדת, החזקים עוברים את זה פעם פה פעם שם, עוברים, אבל החלשים נשברים".

"כל אחד איפה שגר, ישפיע עליהם יעשו שיעורים לילדים האלה, יש כאלה עושים אבות ובנים זה דבר טוב, כל אחד יציל אותם. יחזק אותם שלא יעזבו ח"ו את ספסל הלימודים ויתחזקו בתורה", דברי הרב עמאר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו