יו"ר הליכוד העולמי הנבחר: דני דנון

השגריר לשעבר דני דנון נבחר ליו"ר הליכוד העולמי, ח"כ מיקי זוהר: ביזוי כבוד התנועה.

ערוץ 7 , כ"א בחשון תשפ"א | עודכן: 21:46

יו"ר הליכוד העולמי הנבחר: דני דנון-ערוץ 7
השגריר דני דנון
צילום: שחר עזרן

ארגון הליכוד העולמי קיים היום (ראשון) בחירות לתפקיד היו"ר. אחוז ההצבעה עמד על 81%.

בתפקיד זכה שגריר ישראל באו"ם ומי שכבר כיהן בראשות הליכוד העולמי, דני דנון, שקיבל 94.2% מקולות הבוחרים. ח"כ מיקי זוהר זכה ל-5.1% מקולות הבוחרים.

יו״ר הליכוד העולמי הנבחר, דני דנון אמר, "אמשיך לשרת בנאמנות ובמסירות את עם ישראל ואת הליכוד בארץ בתפוצות. לאחר חמש שנות שירות בשליחות מדינת באו״ם כנציגה של מדינת ישראל, אני מודה לחברים מהארץ והעולם על האמון שנתנו בי. אני רואה בתפקיד יו״ר הליכוד העולמי שליחות חשובה ואמשיך לייצג בגאווה את תנועת הליכוד ואת מדינת ישראל בנאמנות ובמסירות".

תנועת הליכוד העולמי מסרה: "אני מברכים את יו״ר הליכוד העולמי הנבחר, דני דנון, בברכת הצלחה בתפקידו החדש".

אלא שהבחירות נעשו בצל צו מניעה שהוציא בית הדין של הליכוד לקיום הבחירות לבקשתו של ח"כ זוהר.

זוהר כתב מוקדם יותר, "כידוע, פעלתי בדיוק לפי ההסכם שנחתם בין כל הצדדים, כיבדתי את חלקי וברוך ה' הבאתי לקואליציה מקיר לקיר בהובלת הימין במוסדות הלאומיים. הליכוד השיג את קק"ל ל-3 שנים, את החטיבה להתיישבות, 2 מחלקות בהסתדרות הציונית, את קרן היסוד, וכמובן שדאגתי למינויו של יעקב חגואל ליו"ר ההסתדרות הציונית".

"היה לי עצוב לגלות שבזמן שהחליטו לפתוח נגדי בחקירה הזויה על דבריי בראיון רדיו בעניינם של מנדלבליט ושי ניצן, דני דנון החליט לנסות ולגזול ממני את תפקיד יו"ר הליכוד העולמי בניגוד להסכם שנחתם. זו לא דרך הליכוד. אנחנו לא מפרים הסכמים ותמיד מכבדים את ההתחייבויות שלנו", הוסיף.

"למרות שאני מאוכזב ומופתע לרעה מהמהלך הלא מכובד של דני דנון אני שמח מאוד בכך שהמהלך הזה לא יצלח בע"ה כי הכל תלוי רק בידי חברי המרכז. לשמחתנו, בית הדין של הליכוד נתן צו מניעה להצבעה על תפקיד יו"ר הליכוד העולמי בניגוד להסכם ובע"ה בימים הקרובים נביא למרכז הליכוד הצעה חדשה לשינוי החוקה, בכך נמנע את העוול הכל כך מיותר ולא מכובד הזה. אני סומך על חברי המרכז שיעשו את הצדק הראוי ולכן אני זקוק לתמיכה שלך ולו רק בשביל שנוכל להמשיך לעשות הסכמים בליכוד מבלי לחשוש שהם לא יקוימו", סיכם זוהר.